Naděje na Ligu mistrů žije. Plzeň veze z Baku remízu | Sportovní Plzeň

Naděje na Ligu mistrů žije. Plzeň veze z Baku remízu

Marie Osvaldová17. 8. 2022

Fotbalisté Viktorie Plzeň v úvodním utkání play-off Ligy mistrů remizovali v Baku s Karabachem 0:0 a vytvořili si tak nadějnou pozici do odvety, která se bude hrát příští úterý ve Štruncových sadech. Západočechy podržel gólman Staněk, jenž vychytal několik velkých šancí domácích.

Úvod do utkání byl velmi svižný. Viktorka zahrozila hned ze svého prvního rohu, Lukáš Kalvach našel na malém vápně kapitána Lukáše Hejdu, jenže tomu nevyšlo zakončení podle jeho představ. Na druhé straně se nadvakrát parádně vytáhl Jindřich Staněk, když vyrazil střelu zblízka jak Marku Vešovičovi, tak i dorážku Kadyho. Domácí se dostali i do další dobré šance, aktivní Vešovič z pravé strany předložil míč Zoubirovi, který na něj ale jen těsně nedosáhl, aby doťukl balon do odkryté brány. Plzni standardky voněly i nadále, ze druhého rohového kopu Kalvach přízemním centrem našel Tomáše Chorého a ten pohotově zakončil, jenže jeho pokus na brankové čáře vykopl Marko Jankovič. Staněk pak vytasil další fantastický zákrok, když nohou zasáhl proti střele Ibrahimi Wadjiho. Šance se střídaly na obou stranách, následně Chorý sklepl balon hlavou Kopicovi, ale ten na malém vápně ve vyložené příležitosti minul. Atraktivní první poločas i přes zajímavý průběh skončil bez branek.

Zatímco v první půli bylo k vidění několik zajímavých příležitostí, v té druhé už bylo utkání spíše takticky svázáno. Jde opravdu o hodně a na hřišti to pak bylo znát, hrálo se spíše ve středu pole a šance nepřibývaly. Jedinou větší možnost měl osm minut před koncem Karabach, když zpoza vápna vypálil Filip Ozobič, ale Staněk se zase předvedl a jeho ránu vyrazil mimo nebezpečí. Úvodní zápas play off Ligy mistrů tak skončil bez branek a oba kluby mají stále stejné šance proniknout do skupinové fáze nejprestižnější fotbalové klubové soutěže světa.