Nabitý program házenkářů pokračuje, do Plzně přijede Nové Veselí | Sportovní Plzeň

 

 

Nabitý program házenkářů pokračuje, do Plzně přijede Nové Veselí

Josef Krebs21. 9. 2022


foto: talentplzen.cz


Talent tým Plzeňského kraje sehraje v extralize další domácí zápas, ve středu přivítá před televizními kamerami od 18 hodin Sokol Nové Veselí. Tedy soupeře, který je loni na úvod sezony v Plzni porazil.

"Připravíme se tak, abychom minimalizovali šanci, že by se opakovalo něco podobného. Je to vztyčený prst, abychom soupeře v žádném případě nepodcenili," dal jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl jasně najevo, že házenkáři Talent nechtějí tentokrát žádné překvapení připustit.

Do sezony vystoupili třemi výhrami a chtějí na vítězné vlně pokračovat. "Zvlášť doma nechceme ztrácet body," potvrdil trenér Talent týmu Plzeňského kraje navzdory tomu, že soupeř přijede povzbuzen postupem do 2. kola EHF European Cupu. O víkendu porazil doma dvakrát estonský HC Tallin (38:27 a 39:23) a může se těšit na souboje s chorvatskou Goricou. Ve stejné fázi vstoupí do soutěže i Talent tým Plzeňského kraje, jeho soupeřem bude na začátku listopadu lotyšský tým ZRHK TENAX Dobele.

"To je ještě daleko, teď se soustředíme na nejbližší zápasy," nepřemýšlel ještě o soupeři na evropské scéně plzeňský kapitán Petr Vinkelhöfer. A tím prvním je ve středu Sokol Nové Veselí, souboji dvou pohárových účastníků bude favoritem Talent, který úvodní tři extraligová utkání poměrně jasně vyhrál. "A teď na to chceme navázat, i když si uvědomujeme, že nás loni Nové Veselí v Plzni na úvod sezony porazilo," připomněl Petr Štochl.

Teď však přijede poněkud jiný soupeř, tehdejší kouč Peter Kostka neodolal vábení slovenských mistryň z Michalovců a na jeho místo povýšil od mládeže Jan Běloch, někdejší spolupracovník plzeňského kouče Jiřího Hynka z juniorské reprezentace. "Naší prioritou je postup do vyřazovacích bojů, tedy osmé místo po základní části," prohlásil na startu sezony nový kouč Jan Běloch s tím, že se klub zaměříme především na práci s vlastními odchovanci.

Z týmu odešli Adam Ptáčník (Karviná), Roman Dodica (SCM Bukurešť) a na Vysočině skončil i další cizinec Anur Burnazović, který byl stejně po většinu minulé sezony zraněný. Naopak z maďarské házenkářské akademie NEKA přišel Ákos Bendicsek a z věhlasného Füchse Berlín pak slovenský házenkář Marian Hajko, oba by měli být posilami na postu spojek.

Ze tří odehraných zápasů má Nové Veselí na kontě jediný, když minulou středu remizovalo doma s pražskou Duklou 28:28. Předtím prohrálo oba venkovní zápasy ve Frýdku-Místku (28:31) i v Jičíně (31:37). Střelecky se i v této sezoně spoléhá na šikovnou spojku Jakuba Flajsara, kterému sekunduje obrovitý David Melichar, na pravém křídle řádí talentovaný Robert Halíček a další oporu má tým z Vysočiny v brankáři Vítu Schamsovi.

"Nečeká nás snadné utkání, ale soupeře i trenéra dobře známe. Víme, co bude po svých svěřencích chtít, snad nám to v přípravě pomůže," doplnil trenér Petr Štochl s tím, že do plzeňské sestavy už se nejspíš vrátí srbský levák Stefan Terzič, brankář Karel Šmíd už byl na lavičce ve Frýdku.


Sdílet