Musíme hrát týmově, říká před play off kouč futsalistů Marek Kopecký - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Musíme hrát týmově, říká před play off kouč futsalistů Marek Kopecký

Radek Kučera16. 3. 2022


Foto: Interobal Plzeň

Loni na jaře dovedl futsalisty plzeňského Interobalu k historickému titulu, na podzim pak trenér Marek Kopecký s týmem oslnil Evropu při premiérové účasti v Lize mistrů. Plzeň poté v prosinci hostila jednu z elitních skupin, kde skončila hned za suverénní Barcelonou. „Byla to odměna za práci, kterou tady odvádíme. Pro Plzeň byl loňský rok svátkem futsalu,“ ohlíží se pětačtyřicetiletý Kopecký. Plzeňský klub vede třetí sezonu a teď má před sebou další výzvu. V pátek 18. března Interobal jako obhájce titulu rozehraje play off první ligy domácím zápasem proti Liberci.

Do vyřazovací části jdete z druhé příčky. O ní jste rozhodli až v posledním kole základní části, kdy jste v přímém souboji pokořili Teplice 6:4. Nalilo vám to do play off sebedůvěru?
sem rád, že jsme to utkání zvládli, protože Teplice mají velice kvalitní kádr. Při tom, čím si procházíme, jsem moc rád, že jsme ten zápas vyhráli a šli na druhé místo. Zase jsme ukázali, že tenhle tým má charakter a když přijdou zápasy, kdy o jde o všechno, kluci se vydají na krev. Ale musím uznat, že Teplice byly obrovsky silný soupeř. 

Karty jsou rozdané tak, že pokud oba kluby zvládnou čtvrtfinále, narazíte na sebe opět v semifinále..
O tom je zatím předčasné se bavit, nejprve musíme zvládnout první kolo. Ale je pravda, že takto je to dané. Pokud do semifinále oba týmy postoupí, utkáme se znovu. A bude náročné Teplice třikrát porazit. Ale my teď myslíme výhradně na čtvrtfinále proti Liberci. Půjdeme zase zápas od zápasu, stejně jako loni. Letos je to však pro nás složitější. Měli jsme hodně náročnou sezonu. Máme dlouhodobě zraněného jednoho z našich nejlepších hráčů Tomáše Vnuka, zraněný je také Tomáš Buchta. Hráči, kteří v loňském play off hráli výborně. Všichni naši soupeři naopak posílili. Ale o to víc musíme hrát týmově. Pokud to budeme plnit, máme šanci. Ale bude to ohromně těžké.

Jak složité je nahradit Tomáše Vnuka, jednoho z nejlepších hráčů soutěže a reprezentanta, o kterého jste přišli brzy po Novém roce?
Bude to těžké. Nezbývá, než hrát víc týmově. Tomáš byl jedním z těch hráčů, kteří do toho umí dát něco navíc, dokázal ve vypjatých chvílích předvést něco nečekaného. Ale my jsme se bez něj ještě více semkli, hrajeme jako tým, nic jiného nám ani nezbývá. Soupeři jako Chrudim nebo Teplice mají širší kádry, týmy nabité cizinci s velkou individuální kvalitou. My budeme bojovat a na co to bude stačit, uvidíme. Ale mohu slíbit, že nikdo to s námi nebude mít lehké.

V základní části jste získali 55 bodů, skončili v tabulce druzí za Chrudimí. Do toho máte za sebou náročné a úspěšné účinkování v Lize mistrů. Když se ohlédnete, jste se základní částí spokojení?
Určitě. Chtěli jsme se poprat o první příčku, ale už začátek sezony to bylo pro nás náročné, podzim jsme tak trošku obětovali Lize mistrů. Po Novém roce přišlo zranění Vnuka. Vzhledem k tomu, jak se vše vyvíjelo a jaké jsme odehráli náročné zápasy, je druhé skvělé. Před play off bylo důležité si odpočinout a zregenerovat, hráči dokonce odjeli do Barcelony užít si fotbal. Ale teď už nás zajímá jen čtvrtfinále proti Liberci.

A do série jdete jako velký favorit, doma jste soupeře rozdrtili v základní části 12:0..
Ten zápas bych moc nebral, byli tady s mladým kádrem, kluky, kteří hrají v mládežnických reprezentacích. Tři nebo čtyři z nich budou na akci s českou devatenáctkou, takže přijedou spíše ti jejich zkušenější futsalisté. Určitě z naší strany nedojde k jakémukoliv podcenění, to si ani nemůžeme dovolit. Dobře víme, jak jsme se loni ve čtvrtfinále v prvním utkání natrápili doma s Mělníkem. To je ponaučení a doufám, že k tomu podle toho přistoupíme půjdeme si tvrdě za postupem do semifinále.


Sdílet