Michal Bílek ovládl anketu Trenér roku! Který viktorián se umístil v elitní trojce mezi fotbalisty? | Sportovní Plzeň

 

 

Michal Bílek ovládl anketu Trenér roku! Který viktorián se umístil v elitní trojce mezi fotbalisty?

Josef Krebs20. 3. 2023


ilustrační. Foto: FC Viktoria Plzeň


Na dnešním slavnostním předávání prestižních fotbalových cen získali významné individuální ocenění hned tří viktoriáni. Michal Bílek obdržel cenu pro nejlepšího trenéra roku 2022, Jindřich Staněk se umístil na třetím místě hlavní ankety Fotbalista roku 2022 a T9Laky se stal nejlepším eFotbalistou.

Zisk historicky šestého titulu pro Viktorku, spanilá jízda předkoly Ligy mistrů a nakonec účast ve hvězdami nabyté skupině této soutěže po boku Bayernu, Barcelony a Interu Milán. To byl náš rok 2022 v kostce.

Jednu z klíčových rolí v těchto úspěších sehrál hlavní kouč mužstva Michal Bílek. A potvrzuje to i hlasování členů fotbalové akademie, do níž patří prvoligoví trenéři, kapitáni prvoligových týmů, reprezentanti s minimálně 31 starty v národním týmu, vítězové uplynulých ročníků, zástupci médií a fotbalové asociace. Nejvíce jejich hlasů totiž po právu obdržel právě 57letý šéf naší lavičky. Předčil tak třeba Jindřicha Trpišovského nebo Martina Svědíka.

Bodoval i jeden z nejdůležitějších mužů jeho týmu za uplynulý rok Jindřich Staněk, který se jako jediný brankář umístil v elitní trojce ankety Fotbalista roku. Slušný počet hlasů dostal i Adam Vlkanova, který uzavírá elitní desítku.

Druhé prvenství do Plzně odváží reprezentant ve hře FIFA Lukáš Pour, známý jako T9Laky, který tak navázal na rok 2020, kdy v ní rovněž uspěl. Loni skončil druhý.


Sdílet  Amfiteátr a park za OC Plzeň Plaza |
Vstup zdarma

všední dny 14:00 - 20:00 |
víkendy 10:00 - 20:00 |
neděle 25. 8. do 16:00


Přijďte a navštivte stanoviště desítek sportovních klubů z Plzně a okolí.