Skoro jsem se rozbrečel, neskrýval dojetí střelec Krmenčík | Sportovní Plzeň

Skoro jsem se rozbrečel, neskrýval dojetí střelec Krmenčík

osm28. 7. 2019

Více než sedm měsíců byl mimo hru kvůli přetrženému vazu v koleni. Od té doby žádné velké gólové hody. V přípravě pouze jedna branka do sítě Domažlic, v prvních dvou ligových zápasech nic a ani v utkání 2. předkola s Olympiakosem Michael Krmenčík gól nedal. Bojoval, vyhrával spoustu soubojů, na třešničku na dortu si ale počkal do 8. minuty zápasu s Karvinou. Pak se prosadil ještě jednou a Viktoriia i díky jeho dvěma trefám zvítězila 3:2.

Jsou pro vás vstřelené branky velkou úlevou?
Hlavní je, že jsme vyhráli a udělali tři body. Teď se musíme hlavně soustředit na zápas, který přijde v úterý. Jsem rád, že jsem se trefil. A co bylo předtím? Zpátky se nedívám.

Při slavení jste vypadal hodně dojatý...
Určitě jsem na to všechno myslel. Na svoji rodinu, jak při mě držela. Taky na našeho fyzioterapeuta Péťu Naslera, který se mnou prožil devět měsíců tvrdé dřiny. Co se mi stalo, bych nikomu nepřál. Je to opravdu nepříjemná záležitost. Říkal jsem ale, že se vrátím silnější, což jsem myslel vážně.

Myslel jste pak v koutku duše na hattrick?
Myslel jsem na to, ale hřiště nebylo v úplně dobrém stavu. Bylo to pro oba týmy hrozně těžké a Karvinou musím pochválit. Trenér je velice dobře fyzicky připravil. Myslel jsem si, že tak v pětašedesáté minutě odejdou. Mužstva, která s nimi budou teprve hrát, to budou mít strašně náročné. Nevypustí ani jeden souboj.

Zatím jste pokaždé v průběhu utkání střídal. Jak jste na tom v současné době po fyzické stránce?
Zranění bylo dlouhé. Odmakal jsem celou přípravu a poznám na sobě, že už bych vydržel i víc než sedmdesát minut. I v tréninku se už cítím silnější. Trenér se pak rozhodl, že mě vystřídá. Ale nebyl jsem vůbec proti.

První zápas v základní sestavě čekal na dva mladé záložníky, Janoška a Mihálika. Říkali jste jim něco?
Janoška jsme si trošku s Kopicem dobírali. Byl takový zamlklý. Ale říkali jsme mu, ať se nestresuje, že se nemá čeho bát. Je to super kluk, první start jsem mu hodně přál. Zvládli to s Ondrou oba fantasticky.

Přijde vám, že mužstvo hraje lépe než na jaře? V lize jste zatím stoprocentní..
Minulou sezonu jsem to mohl sledovat pouze z tribuny, teď jsem na hřišti. Myslím, že jsme se posunuli zase dál. Děláme, co po nás trenéři chtějí. Třeba ti stopeři, kteří… Ale nebudu vám vlastně říkat naši taktiku. Posun je na našem herním projevu vidět, jsme spokojení.