Koledovali jsme si, šťastná výhra, měl jasno Bílek. Po výročním zápase velebil Staňka | Sportovní Plzeň

 

 

Koledovali jsme si, šťastná výhra, měl jasno Bílek. Po výročním zápase velebil Staňka

Marie Osvaldová19. 9. 2021


Foto: FC Viktoria Plzeň

S jeho týmem to nevypadalo v průběhu druhé půle vůbec dobře. Pak ale kouč Michal Bílek poslal na hřiště Dominika Janoška a Tomáše Chorého a hra na dva útočníky, které zdatně podporoval právě mladík Janošek, se vyplatila. Západočeši nakonec proti budějovickému Dynamu ve výročním zápase zvítězili 2:1. "Byla to šťastná výhra, koledovali jsme si," přiznával Bílek.

Prohrávali jste ve druhé půli 0:1 a nehráli jste dobře. Měl jste velké obavy?
Přiznám se, že je to šťastné vítězství. Nesehráli jsme vůbec dobrý zápas, o to víc si cením, že jsme nepříznivý stav otočili. Nechali jsme soupeři hodně prostoru, lépe kombinoval, nám se nedařilo. O branku jsme si koledovali, tu jsme dostali, pak jsme trochu sáhli do sestavy. Nějaké situace jsme si vytvořili, dali jsme dva góly a v závěru nás podržel brankář Staněk. Musím říct, že Budějovice hrály velmi dobře.

Před týdnem jste po skvělém výkonu srazili Spartu. Nešli teď hráči do zápasu ve špatném nastavení?
Nedostali jsme se od začátku do hry. Věděli jsme, že mají nebezpečné hráče, na které chodily dopředu kolmé přihrávky. Nezachytávali jsme je. Měli tam brejkové situace, které nevyřešili nejlíp, ale o gól jsme si vážně koledovali. Je to velmi cenné vítězství.

Výrazně vás podržel gólman Staněk. Souhlasíte? Zejména zákrok proti Talovierovi pět minut před koncem byl z mého pohledu skvělý..
Chytl to fantasticky, zalepil míč na lajně a ukázal, že je to velmi dobrý brankář. Měl zdravotní problémy, rychle se ale do toho dostal a hodně nás podržel.

Opět se vám povedlo střídání. To je asi velká výhoda, že máte silnou lavičku, že?
Je to tak. Nastoupil Kalvach, který měl těžké zranění a dva a půl měsíce nehrál. Bylo to pro něj nesmírně těžké, pak už mu docházely síly. Janošek nám potom hodně pomohl, dostal se do kombinace, zakládal útočnou fázi. Jsem rád, že lavička je taková, jaká je. Je z čeho vybírat.

Krajní bek Radim Řezník se znovu střelecky prosadil. Věřil byste před sezonou, jak důležité góly bude střílet?
Víte sami, jaká byla situace. Začínal v béčku, pak jsme ale měli spoustu zraněných a chytil šanci. Je tam od toho, aby dobře bránil, ale dal už třetí branku, což je skvělá bilance. Hodně důležitý gól.


Sdílet