Jasná záležitost, fotbalisté Plzně deklasovali Zlín | Sportovní Plzeň

Jasná záležitost, fotbalisté Plzně deklasovali Zlín

Marie Osvaldová17. 9. 2023

Návrat po reprezentační přestávce do prvoligového kolotoče fotbalové Viktorii Plzeň vyšel na jedničku. V osmém kole Fortuna ligy zvítězili Západočeši na hřišti Zlína vysoko 7:1. Rozhodnuto bylo přitom už o půli, v níž se Viktoriáni prosadili hned čtyřikrát. Už od 7. minuty navíc hráli domácí oslabení o vyloučeného Černína.

Začátek utkání mezi Zlínem a Viktorkou byl kvůli zásahu záchranářů o patnáct minutek pozdržen. Do první šance nedělního duelu se dostali domácí. Na centr z levé strany mířil přesně na hlavu Cedidli. Fantastickým zákrokem balon vytáhl Jindřich Staněk. Hned ve třetí minutě poprvé zahrozili Viktoriáni. Centr Kopice z pravé strany posouval patičkou ve vápně Rafiu Durosinmi na úplně volného Cadua. Ten z malého vápna trefil jen horní tyč. Západočechy to mrzet nemuselo. Minutu na to otevřel skóre Tomáš Chorý, který zůstal na hranici šestnáctky volný a balon zakroutil k levé tyči Rakovany branky. V 7. minutě přišel zásadní moment zápasu. Zlínský Černín zasáhl kopačkou do oblasti hrudi Durosinmiho a za svůj zákrok dostal červenou kartu. Ve dvacáté minutě vedla Viktoria o dvě branky. Hlavička Lukáše Hejdy po centru Lukáše Kalvacha ještě skončila na horní tyči, ale dorážka Pavla Šulce už mířila do sítě, 2:0. Domácí odpověděli za necelé čtyři minuty. Jindřich Staněk vyboxoval balon na hranici šestnáctky. Tam ovšem číhal Vukadin Vukadinovič a pěknou ranou poslal balon za záda Staňka, který se natahoval marně. Ještě rychlejší odpověď si ale přichystal Pavel Šulc, který se ocitl na hranici šestnáctky a nekompromisně balon narval pod horní tyč. Bláznivý a střelecky vydatný první poločas ukončil v nastaveném čase Pavel Bucha, který se ve vápně ujal vypadlého balonu a poslal jej po čtvrté do sítě.

Že se z plynu ubírat nebude ukázal hned po čtyřech minutách prvního poločasu Rafiu Durosinmi, který neodmítl výzvu Honzy Kopice v podobě centru z pravé strany a dovršil pověstného bůra. První branka Durosinmimu jen zvýšila gólový apetit a v 57. minutě skóroval podruhé. Centr Lukáše Kalvacha od rohového praporku prodloužil Sampson Dweh na zadní tyč, kde míč uklízel nigerijský útočník. Poslední hřebíček do zlínské rakve zaklepal v 87. minutě střídající Jan Kliment. Viktoria vyhrála ve Zlíně 7:1 a zapsala historicky nejvyšší vítězství na venkovním hřišti.