Mezinárodní turnaj dorostu je u konce, Škoda Plzeň bere stříbro! | Sportovní Plzeň

Mezinárodní turnaj dorostu je u konce, Škoda Plzeň bere stříbro!

Plzeň8. 8. 2022

Opět po roce se v západočeské metropoli uskutečnil turnaj dorostu s mezinárodní účastí. Úřadující dorostenečtí mistři z Plzně zároveň obhajovali prvenství i na tomto klání. Partnery turnaje byly Sportovní Plzeň a Vodárna Plzeň. Turnaj se zároveň odehrál pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně pana Mgr. Romana Zarzyckého. Turnaj byl určen pro hráče ročníku narození 2006 a 2007.

Loňský premiérový ročník ovládla domácí Škoda, která skolila vyhlášenou Akademii Salzburgu 2:1, brněnskou Kometu 5:2, německý Berlín 6:2, Chomutov 5:3 a na závěr, jako již jistý vítěz, padla v nájezdech s Libercem.

Turnaj šesti mužstev odstartoval v pátek v ranních hodinách. Celkem se odehrálo šest zápasů, každé mužstvo muselo v jeden den odehrát dva duely. Každý celek si připsal po jedné výhře a porážce. Na prvním místě po prvním dni byla Dukla Jihlava, která posbírala čtyři body. Více o pátečních zápasech se dočtete zde.

V sobotu od devíti hodin turnaj pokračoval a jako první šla do akce opět domácí Škoda. Souboj dvou celků, kteří na sebe narazí i v extralize; zvládli lépe Plzeňané, kteří tak svého soupeře v tabulce přeskočili. Náročný program měli především švédští Vikingové, kteří museli během jednoho dne odehrát hned tři zápasy. V tom večerním už severskému celku došly síly a Jihlava si připsala nejvyšší výhru na turnaji. Po druhém dni vedla tabulku stále právě Dukla. O bod před Libercem, indiáni zaostávali o body dva. Více opět v samostatném článku zde.

Nedělní zápasy:

Kölner Haie - HC Litvínov 4:5

V poslední den turnaje odehrál německý celek hned dva zápasy. V tom prvním proti Litvínovu šel již v páté minutě do vedení, avšak Severočeši během tří minuty skóre diametrálně otočili, postupně se trefil Dostál, Bednařík a Havlík. Když v polovině zápasu Tůma zvyšoval již na rozdíl tří branek, zdálo se být rozhodnuto, avšak opak byl pravdou. Kolín dvěma brankami zadělal na drama, až branka Winkelhofera v poslední minutě definitivně zlomila odpor zlobícího Kolínu.

Branky a nahrávky: 5. Hemr, 48. Sohn, 56. Hemr (Naumann, Brandt), 57. Sohn (Rentmeester) - 14.
Dostál (Koky), 16. Bednařík, 17. Havlík (Tůma), 30. Tůma, 60. Winkelhofer (Peroutka)

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 2:1sn

Zápas mezi indiány a Libercem byl pro obě strany nesmírně důležitý a podle toho také vypada první třetina, kde se hrál opatrný a velmi bojovný hokej. První branka padla až krátce za polovinou zápasu a k velké radosti ji vstřelila po rychlém brejku Škodovka. V poslední periodě ale Tygři dokázali srovnat a vyrovnaný duel dospěl až k nájezdům. Domácí začací dobře, hned v prvních dvou sériích uspěli Antonín Klatovský a Hynek Prošek. Vzhledem k tomu, že hosté stihli jen snížit, mohla začít Plzeň slavit. Jistota dvou bodů zaručovala minimálně stříbro.

Branky a nahrávky: 33. Matějka (Makovec, Klatovský), rozh. náj. Prošek – 47. Pekař (Rozsvíval, Král).

Kölner Haie - HC Dukla Jihlava 2:4

Zápas, který rozhodl o všem. Dukla věděla, že k jistotě triumfu potřebuje ze zápasu minimálně bod. Jenomže to se nerodilo vůbec lehce, protože již v první minutě inkasovala a poté dlouho dobývala německou obranu. O vyrovnání se postaral až v posledních vteřinách první periody Oliver Fink. Za polovinou utkání Jihlava definitivně zlomila odpor Kolína a po výhře 4:2 se mohla začít radovat z prvenství na turnaji.

Branky a nahrávky: 1. Rentmeester (Brandt), 35. Kreps (zirgiebel) - 20. Fink (Habermann, Nosek), 32.
Fiala (Chlubna, Podroužek), 35. Chlubna (Chvátal), 37. Fiala (Chlubna)

Po skončení turnaje došlo na předávaní cen, krom umístění klubů se vyhlašoval nejužitečnější hráč turnaje, brankář, obránce a útočník. Ocenění předávali 1. náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, Martin Straka a Václav Baďouček.

První oceněný byl ze západočeské metropole. Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen domácí Matyáš Mařík. Ten své schopnosti naplno ukázal ve čtyřech zápasech. Zvlášť těžké duely byly proti Dukle Jihlava a Liberci. Oba Škoda vyhrála na nájezdy, ve kterých maskovaný muž Plzně z třinácti nájezdů inkasoval jediný gól.

Nejlepším obráncem na turnaji byl zvolen Pavel Průšek. Liberecký hráč podával po celou dobu turnaje stabilní výkony, proti Litvínovu se dokonce zapsal i mezi střelce. I díky jeho dobré práci měl Liberec ještě šanci v neděli celý turnaj ovládnout, to se nakonec ale nepodařilo

Nejlepším útočníkem byl zvolen Oliver Fink z Jihlavy. Útočník Dukly zaznamenal na turnaji osm kanadských bodů, hned pětkrát zamířil do černého a tři branky připravil pro své spoluhráče. Zřejmě nejdůležitější branku si schoval do posledního zápasu, kdy v poslední minutě první třetiny důležitým gólem srovnal na 1:1.

A kategorie nejužitečnější hráč turnaje míří na sever Evropy. Hned jedenáct kanadských bodů si na svůj účet připsal Jirka Pospisil. Útočník Lidinga se dokázal prosadit v každém zápase a dohromady síť soupeře rozvlnil hned osmkrát. V zápase proti Dukle Jihlava zaznamenal hattrick a jedna branka byla hezčí než druhá.