I když jsme prohrávali, bylo vidět, že chceme vyhrát, shodují se viktoriáni | Sportovní Plzeň

 

 

I když jsme prohrávali, bylo vidět, že chceme vyhrát, shodují se viktoriáni

Josef Krebs6. 2. 2023


Foto: FC Viktoria Plzeň

V úvodním jarním zápase Viktoria ztratila vedení a prohrála, tentokrát tomu bylo přesně naopak. V Brně sice inkasovala jako první, ale třemi góly zvrátila skóre na svoji stranu. Výhru 3:1 v moravské metropoli zhodnotil střelec vítězné branky Jan Kopic společně s trenérem Michalem Bílkem.

„Sehráli jsme dobré utkání. Chytili jsme se od úvodu zápasu, ale bohužel soupeř předvedl jednu pěknou akci a dal hned gól. Potom jsme měli poměrně velký tlak, jenže jsme si nevytvářeli pořádné střelecké příležitosti,“ okomentoval první poločas Michal Bílek.

„Ve druhé půli byl obraz hry stejný. Pro nás bylo dobře, že neplatil druhý gól Brna kvůli ofsajdu a my jsme během chvíle vyrovnali a dali na 2:1. Závěr už jsme si pohlídali,“ pokračoval Bílek. „Chtěli jsme hrát jednoduše ze strany do strany, aby domácí museli hodně běhat. Myslím si, že jsme utkání zvládli dobře. I když jsme prohrávali, bylo vidět, že chceme vyhrát,“ měl radost kouč Viktorky.

O vítěznou branku se dvacet minut před koncem postaral Jan Kopic. A byla opravdu výstavní, šlo totiž o obstřel na zadní tyč zpoza vápna! „Pěkný gól. Ani jsem nevěděl, jak ho slavit, byla to euforie. Hlavně jsem šťastný, že byl vítězný a zápas jsme zvrátili na svou stranu,“ řekl ke své trefě.

„Malinko jsem tušil, že mi to Adam Vlkanova přihraje, ale šlo to trošku víc za mě. Kdybych střílel hned, tak by to skončilo asi na našich fanoušcích,“ usmíval se záložník s číslem 10. „Radši jsem si to teda zpracoval. Někdo z Brna proti mně vystoupil, ale zavřel moji levou nohu a ne pravou. Tak jsem si to dal na pravačku a trefil jsem to dobře,“ doplnil Kopic.

I on pak shrnul zápas celkově. „Zbrojovka úporně bránila a měla spoustu hráčů ve svém vápně. My jsme měli nějaké závary, ale nedokázali jsme je propálit. Domácí to dobře blokovali. Když dal Buchič (Pavel Bucha) gól, tak jsme ožili. Zbývalo ještě spoustu času a věřil jsem, že vyhrajeme, což se potvrdilo,“ uzavřel rozhovor Jan Kopic.


Sdílet