Hráči plnili pokyny skvěle, pochvaloval si Bílek. Co říká na VAR? - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Hráči plnili pokyny skvěle, pochvaloval si Bílek. Co říká na VAR?

Marie Osvaldová13. 3. 2022


ilustrační. Foto: FCVP

Když ve 44. minutě poslal Viktorii Plzeň proti Teplicím do vedení z penalty Jean David Beaguel, vypadalo to pro Viktoriány jako ideální závěr první půle. Jenže jen krátce poté byl vyloučen krajní bek Havel a Viktorii čekalo dlouhé oslabení. To nakonec zvládla a uhájila nejtěsnější vítězství 1:0. "Soupeř měl na začátku dobrý pohyb, kombinoval a dělalo nám to problémy. Druhá polovina první půle byla lepší, měli jsme závary a dali gól z penalty. Pak to ovlivnilo vyloučení. Ve druhé půli jsme se soustředili na defenzivu. Soupeře jsme nepustili do nějaké vyložené šance, i když tam samozřejmě bylo břevno," popsal kouč Michal Bílek.

Byl jste spokojený s tím, jak hráči plnili pokyny zejména ve druhé půli, kdy jste hráli o deseti?
Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme posílit defenzivu od všech. Chtěli jsme Teplice nepouštět do náběhů, to se celkem dařilo. Byla tam řada centrů, standartek, ale všechno jsme to ubránili.

Musel jste hráče krotit, aby se nezkoušeli hnát nikam dopředu?
V době, kdy hrajeme o desíti a vedeme jsme 1:0, tak hráči věděli, o co jde. To, co jsme si řekli, to plnili velmi dobře.

Lekl jste se hodně, když byl Havel vyloučený?
Bylo to nepříjemné, Teplice nám zatápěly i v první půli. Soustředili jsme se už jen na defenzivu. Věděli jsme, že to musíme ubojovat.

Jak jste vůbec viděl situaci z nastavení první půle, kdy vyfasoval Havel červenou kartu?
Na tom hřišti je to těžké posoudit, ale vzhledem k tomu, že se rozhodčí podíval na video, tak asi byla červená oprávněná. Ale bylo to pro nás překvapení. I žlutá karta se mi zdála přísná, ale asi ten VAR odhalil něco navíc.

Nepřijde vám, že VAR do hry zasahuje až příliš?
Přijde mi to tak, myslím si, že už je toho příliš. Pauzy jsou strašně dlouhé, hra je rozkouskovaná.

Jan Sýkora a Jean David Beauguel střídali ze zdravotních důvodů?
Syky má koňara stejně jako Hejda, který nakonec dohrál. Bogy toho měl plné zuby. Ve druhé půli to byla hra bez balónu, všechny to stálo hrozně sil. On byl na hrotu sám a obětoval se pro tým stejně, jako ostatní.

Závěr provázela nervozita z obou stran i u střídaček, co se tam dělo?
Zdálo se nám, že na druhé straně byl faul na našeho hráče a pak z toho byl trestný kop Teplic, kdy daly břevno. To byl pravděpodobně spouštěč té nervozity.


Sdílet