Houdek zařídil Plzni bod, u vyhrocených situací na ledě zrovna chyběl. Škoda pro mě i pro novináře, smál se | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová22. 1. 2024

Ke svému konci se blížila 57. minuta, když vypálil obránce Michal Houdek a svoji ranou překonal jinak skvěle chytajícího brankáře Lukáše. Zařídil tak svému alespoň bod, když indiáni nakonec padli v prodloužení 2:3. "Mohli jsme mít tři body, ale také žádný," věděl střelec vyrovnávací branky.

Berete bod jako zisk nebo přecijen i jako ztrátu, když jste v prodloužení neproměnili přesilovku 4 na 3?
Zápas se nějak vyvíjel, mohli jsme mít tři, ale také žádný. Celkově to bylo vyrovnané utkání, bohužel v prodloužení jsme nevyužili přesilovou hru, ale to je hokej, což je škoda, mrzí nás to.

Při vašem vyrovnávacím gólu jste někam konkrétně mířil?
Snažil jsem se jen trefit bránu.

Závěr byl poměrně vyhrocený. Vám osobně vyhovuje tahle hra, ne?
Zrovna u těch vyhrocených situací jsem se nevyskytnul. Škoda pro mě a vlastně i pro vás, novináře. Měli byste, o čem psát. (smích)

Takže si do dalšího střetnutí s daným týmem dobře pamatujete, komu dát pocítit tvrdost hry?
Není to tak že bych šel po někom. Ale určitě věci si pamatuji, a když ne, tak je mám napsané na seznamu. Jsou tam hráči, kteří jsou třeba nebezpeční. A jsou tam i hráči, kteří se provinili.

Jakože vážně tužka a papír?
Nechci to víc rozvádět. V každém týmu je někdo (směje se).

Když se ještě vrátíme k zápasu. Poslední dva zápasy vás trápila nízká produktivita. Je to aktuálně největší problém?
Někdy jsou zápasy, kdy nám to tam napadá, jako třeba Olomouc s Kladnem, ale pak jsou také utkání, kdy se nemůžeme trefit. V Boleslavi jsme z toho získali dva body, dneska bohužel pouze jeden. Samozřejmě bychom byli rádi za více branek, ale dokud budeme sbírat body, tak to bude i takto fajn.