Hokejová Plzeň si pojistila služby střelce i mladého beka - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Hokejová Plzeň si pojistila služby střelce i mladého beka

Marie Osvaldová8. 2. 2021


ilustrační foto: HC Škoda Plzeň/ R. Turovský


Služby dvou odchovanců si pojistilo vedení hokejové Plzně. Obránce David Kvasnička podepsal smlouvu na následující sezónu, útočník Filip Přikryl na nadcházející dva ročníky.


„Filip Přikryl je hráčem z naší mládežnické líhně a letos udělal progres. Ve dvaceti utkáních vstřelil osm gólů a na další dva přihrál. Jeho výkony mají vzestupnou tendenci a potenciál dalšího výkonnostního růstu tam stále je, protože Filip je pořád hodně mladým hráčem. Věříme, že dále bude pokračovat na této cestě a postupem času se zařadí mezi důležité členy mužstva,“ uvedl sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.


„David Kvasnička minulou sezónu strávil v jiném klubu, pak se naskytla možnost jeho návratu, kterou jsme využili. Poslední dobou se rozehrál k velice dobrým výkonům. Je to další člen odchovanců naší mládeže a nebyl důvod s ním spolupráci ukončit. Jeho pokračování u týmu si přáli také trenéři. Je sice o něco starší než Filip, ale má také potenciál růst. Věříme, že se stále bude posouvat dopředu," podotkl Vlasák.


HC Škoda Plzeň tak nadále pokračuje ve své cestě zapojovat do A týmu vlastní odchovance. „Samozřejmě. Jednak pracujeme s určitým rozpočtem, tak chceme využívat naší mládeže, kterou si vychováváme od nejmenších kluků. Velký kus práce jde za našimi trenéry, kteří právě děti a následně mládežníky trénují a pracují s nimi. Když vidíme, že se hráč zlepšuje a o svou šanci v A týmu si říká, dostane ji," dodal Vlasák.


Sdílet