Hokejisty Plzně posílí slovenský reprezentační útočník! | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejisty Plzně posílí slovenský reprezentační útočník!

Josef Krebs1. 11. 2022


Zdroj: TASR


Slovenský reprezentant a olympijský medailista z Pekingu Adrián Holešinský posílí řady plzeňských indiánů. Šestadvacetiletý útočník přichází na západ Čech z týmu loňského finalisty slovenské soutěže HK Nitra. 

„Po odchodu Meyera jsme hledali možnost posílení kádru a vybírali jsme z několika jmen. Adrián byl naší jasnou a první volbou, o jehož příchod jsme velice stáli. Osobně ho sleduji už delší dobu. Všiml jsem si ho asi před dvěma roky v Praze s národním týmem a zaujal mě. Očekáváme, že nám pomůže herně a s produktivitou a celkově mužstvo vhodně doplní,“ uvádí k podpisu smlouvy sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák. „Jakmile si Adrián dozařídí věci na Slovensku spojené s cestou a my vyřídíme administrativu spojenou s jeho příchodem, naskočí do zápasu. Počítáme s tím, že buď už v pátek, nebo v neděli by za nás měl nastoupit.“

„Plzeň je velice dobá organizace a jsem moc rád, že měla o mě zájem. Měl jsem už nějaké nabídky z Finska, ze Švédska i z České republiky, ale dal jsem přednost Plzni. I když vidím, že její výsledky v extralize jsou kolísavé. Proto budu velice rád, když pomůžu k lepším výkonům a přispěju k produktivitě,“ říká ke svému příchodu Holešinský. „Budu se snažit využít svoji rychlost, která mě dostala tam, kde jsem. Chci být produktivní jak z hlediska asistencí, tak při proměňování vlastních příležitostí. Do každého zápasu jdu na 100 %, a když je třeba, nebojím se přitvrdit,“ představuje se zatím na dálku plzeňskému hokejovému publiku.

Adrián Holešinský

Holešinský už od juniorských hokejových let sbíral zkušenosti v zahraničí. Hrál nejvyšší dorosteneckou soutěž ve Švédsku či juniorskou ve Finsku. Pravidelně reprezentoval za mládežnické výběry Slovenska, a v U17 dokonce nosil kapitánské céčko. Po dvou sezónách ve slovenském týmu do dvaceti let odehrál čtyři roky v univerzitním hokejovém systému v zámoří.

V sezóně 2020/21 se vrátil do rodného Slovenska a zamířil do tamní nejvyšší soutěže do Nitry. I v dospělém hokeji pokračoval na reprezentačním poli a v loňském roce se probojoval na olympijské hry, kde slovenský výběr vybojoval senzační bronz. Holešinskému zacinkalo i na klubové úrovni, mezinárodní bronz doplnil o slovenské stříbro, když Nitra prohrála po boji finále s Bratislavou.

Šestadvacetiletý rychlonohý forvard si ve vzpomínané loňské sezóně v základní části připsal 39 bodů (15 + 24) v 39 zápasech a dalších 12 přidal v 19 zápasech play off.


Sdílet