Oslabená Škodovka vydřela proti rozjeté Spartě bod | Sportovní Plzeň

Oslabená Škodovka vydřela proti rozjeté Spartě bod

osm27. 10. 2019

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve 14. kole extraligy na domácím ledě se Spartou 2:3 na nájezdy. Sparťané v zápase dvakrát vedli, domácí ale zásluhou Moravčíka a Gulaše zvládli pokaždé vyrovnat. Oslabení Západočeši, kterým chybělo sedm hráčů základní sestavy včetně Tomáše Mertla, nakonec nestačili na Spartu v nájezdech.

V úvodu zápasu byli aktivnější Západočeši a v 5. minutě byli velmi blízko první trefy. Po střele Straky už celý stadion i hráči domácích zvedli nahoru, jenže po chvíli rozmýšlení si šel rozhodčí zavolat kolegovi u videa a zásah neuznal. O tři minuty později se pak před branku Sedláčka dostal obránce Moravčík, v zakončení ale selhal. Ve zbytku třetiny viděli fanoušci spíše velkou bitvu o každý milimetr ledu. Více práce měl rozhodně sparťanský Sedláček, ani jeden z hráčů Škody na něj ale nevyzrál.

Druhou třetinu začala Plzeň v přesilovce a hned po pár vteřinách měl úvodní gól na holi Pour. Tváří v tvář Sedláčkovi ovšem neuspěl. Ve 26. minutě hrála Škodovka další početní výhodu, Kaňák ale chybnou rozehrávkou nabídl obrovskou příležitost Smejkalovi. Ten ji ale pohrdl a nakonec byla Sparta ráda, že vůbec přesilovku ubránila. O chvíli později totiž trefil Čerešňák tyč. Ve 28. minutě se přes plzeňskou obranu dokázal dostat Řepík, a ač spadl, dokázal ještě zvednout puk nad Frodlovy betony. Západočeši se ihned pokusili o odpověď, na Kodýtka zívala poloprázdná branka, útočník Západočechů ale minul. Plzeň v té chvíli zahazovala šanci za šancí, další tutovku spálil o chvíli později Straka.

Dobývání branky Pražanů přineslo své ovoce nakonec ve 45. minutě. Strakovu střelu ještě Sedláček vyrazil, dorážející Michal Moravčík už ale sparťanského gólmana prostřelil. Plzeň poté tlačila, toužila strhnout vedení na svoji stranu, v 54. minutě ale přišla nečekaná rána. Tomášek si našel v brankovišti puk a dorazil ho za Frodlova záda. Západočeši se ale nevzdali, vybojovali přesilovou hru a v 58. minutě vyrovnali. A nebyl to nikdo jiný, než nejlepší hráč extraligy Milan Gulaš, který se opřel do přihrávky Eberleho a ze své pozice na levém kruhu div neprotrhl síť. O zisku druhého bodu pro Spartu tak nakonec rozhodly až nájezdy. Zatímco za Škodovku se trefil pouze Jaroslav Kracík, za hosty pak Řepík s Pechem.

Trenér HC Škoda Plzeň Ladislav Čihák: "Snažili jsme se hrát aktivně, chtěli jsme Spartu zatlačit do defenzivy. To se nám dařilo vlastně po celou dobu zápasu. Myslím si, že jsme měli trochu více gólových šancí. Bylo to utkání se spoustou soubojů. Odvedli jsme velmi dobrý výkon, tým má charakter, že jsme dokázali vždy srovnat. Pokud opomenu nájezdy, tak chci svůj tým pochválit. Bod proti silnému soupeři bereme."