Hlavní důvod Pilařova návratu do Plzně? Ambice a známé prostředí, víc nic, prohlásil | Sportovní Plzeň

 

 

Hlavní důvod Pilařova návratu do Plzně? Ambice a známé prostředí, víc nic, prohlásil

Marie Osvaldová17. 6. 2022


Zdroj: FCVP/J. Kubíček


Zažil v Plzni první jízdu Ligou mistrů. Teď se Václav Pilař potřetí vrátil zpět na místo činu a ve čtvrtek se už hlásil trenéru Bílkovi na prvním tréninku. "Vždycky jsem chtěl hrát o nejvyšší příčky. Jsem v dobrém klubu, kde jsou ambice největší," prohlásil krajní záložník na začátku přípravy.

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Vy se do Plzně se vracíte vlastně potřetí. Jaký byl hlavní motiv, že se vám na západ Čech ještě zachtělo?
Ambice a známé prostředí, kde jsem zažil nejlepší fotbalové období v životě. A to vlastně stačí.

Jakou roli hrál ve vašem návratu Michal Bílek, s kterým se znáte dlouho?
Asi takhle. Bavili jsme se s panem Bílkem, Šádkem a Horvim (Pavlem Horváthem, pozn. red.). Bylo to příjemné. Po těch pohovorech jsem ani nemusel přemýšlet.

Podstatnou část vaší kariéru vás provázely zdravotní problémy. Teď jste ale odehrál sezónu v podstatě celou. Jak se cítíte zdravotně?
Jsem rád, že jsem minulou sezónu odehrál celou. Cítil jsem se dobře, doufám, že i tahle sezóna pro mě bude zdravotně v pořádku. Něco jsem ale už zažil, někdy nějaké problémy nastanou. Doufám, že ale nepůjde o větší zdravotní komplikace. Strašně si přeju, aby náš celý tým byl zdravotně v pořádku a splnili jsme cíle.

Ambicí jsou evropské poháry. Co říkáte na los?
Není lehkého soupeře, každý bude těžký. Budeme se ale soustředit na sebe. Věřím, že v našich silách je dostat se do základní skupiny evropských soutěží.

Od vašeho odchodu z Plzně uplynulo pět let. Jaké roky to byly?
Nebyla to sranda. Někdy to se mnou měli v klubech těžké. Koleno nebylo ideální, ale poslední dva roky to bylo lepší.

A jak vás osobně změnila tahle doba?
Zocelilo mě to, hodně jsem se stěhoval. Poznal jsem nová města, nové lidi, trenéry. Byl jsem rád, že jsem šel do týmu, kde se hrály poháry a zažil jsem i ty těžší zápasy.

Poslední sezónu hrála Plzeň na své dřívější poměry defenzivně. Jak vám jako útočnému hráči tohle bude sedět?
V české lize se musí bránit. Byl jsem nastavený takhle už od Hradce, kde mě trénoval pan Kotal. Nebudu lhát, že mě to táhne dopředu. Ale v dnešním fotbale je jasné, že musíte hrát nahoru, dolů.

Jste připraven na kondiční přípravu, kterou je trenér Bílek pověstný?
Vím, že je to potřeba. Z kondiční stránky pak žijete. Budu se snažit toho odtrénovat co nejvíc. Může to pak do sezóny pomoci.

Je velká úleva, že si zase po roce zahrajete na jiném pólu tabulky?
Jasně, že je to lepší. První rok s Jabloncem jsem skončili třetí, teď jsem ale zažil to, co nikdy. Bylo to komplikované, dostalo se to do hlav i nám hráčům.


Sdílet