Slepené góly na konci poločasu rozhodly. Plzeň po výhře nad Olomoucí stoupá tabulkou | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová20. 8. 2023

Plzeňští fotbalisté porazili v pátém kole Fortuna ligy na domácím hřišti Sigmu Olomouc 2:1 a po bídném úvodu sezóny se posunuli právě před Hanáky na třetí místo tabulky. O zisku třech bodů pro Viktorii rozhodl závěr prvního poločasu, kdy nejprve vyrovnal Lukáš Hejda a utkání otočil ve prospěch Západočechů ve velké formě hrající Pavel Bucha.

První šanci zápasu měl ve 4. minutě Durosinmi, který po akci Traórého pálil pouze do gólmana Macíka. Minutu na to viktoriáni hrozili znovu a znovu u toho byl Rafiu Durosinmi. Ten posílal křižný míč z pravé na levou stranu, kde číhal Cadu. Jeho střelecký pokus těsně míjel pravou tyč. První tak udeřili hosté. Z rohového kopu to hosté sehráli opravdu skvěle. Na hranici šestnáctky si počkal Juraj Chvátal a z voleje napálil balon směr branka Jindřicha Staňka. Balon ještě někdo tečoval a ten skončil v brance. 0:1. Fanoušci, kteří v poslední minutě zamířili ke stánkům s občerstvením, přišli o všechno podstatné. Nejprve v první nastavené minutě vyšplhal nejvýše Lukáš Hejda a hlavičkou vyrovnal. Dvě minuty na to bylo v Doosan Areně ještě veseleji. Míče ve vápně se ujal Pavel Bucha, který prokázal opravdu skvělou formu a balon poslal za Macíka. Viktoriáni tak dokázali nepříznivý vývoj prvního poločasu otočit.

Úvodní akci druhého poločasu měl na svých kopačkách Ibrahim Traoré. S jeho stříleným centrem si ale poradil Macík. Poté se na druhé straně snažil nachytat Jindřicha Staňka na první tyči Lukáš Juliš. Stejný hráč mohl v 80. minutě vyrovnat, ale domácí obrana na poslední chvíli výborně zasáhla a další šanci už nepřipustila. Hosté nakonec ještě zápas dohrávali o desíti, když Vraštil zastavil přihrávku na pronikajícího Adama Vlkanovu rukou a vyfasoval rovnou červenou kartu.