Házenkáři Talentu prohráli v Zubří, semifinálová série je srovnána | Sportovní Plzeň

Házenkáři Talentu prohráli v Zubří, semifinálová série je srovnána

Josef Krebs13. 4. 2023

ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Talent tým Plzeňského kraje prohrál ve středu v Zubří 30:33 a semifinálová série Chance play-off extraligy je srovnána 1:1 na zápasy. Série mezi Talentem a Zubřím pokračuje v sobotu od 19 hodin v Plzni. V tuto chvíli už je jisté, že se bude hrát i čtvrtý duel příští středu v Zubří.

V průběhu prvního poločasu Talent vedl až o čtyři góly, ale nakonec byl rád, že úvodní třicetiminutovku zremizoval 16:16. Hosté si udržovali náskok do začátku 27. minuty, kdy Zubří vyrovnalo na 14:14. Pět vteřin před koncem první půle se domácí poprvé v utkání ujali vedení, ale Nikola Kosteski z rychlého protiútoku vyrovnal na.

Po změně stran to naopak byl Talent, kdo tahal celou dobu za kratší konec provazu. Prvních pět minut se jednobrankové vedení přelévalo na jednu či druhou stranu a Plzeň dokázala smazat dvoubrankovou ztrátu na remízový stav.

Deset a půl minuty před koncem bylo skóre vyrovnané 25:25. Závěr utkání ale vyšel lépe Zubří, které získalo až čtyřbrankový náskok 32:28. V nervózním závěru dostal plzeňský křídelník Jan Chmelík červenou kartu a trenér Talentu Petr Štochl viděl kartu žlutou. Zubří nakonec vyhrálo 33:30.