Fotbalisté Plzně v přípravě porazili Craiovu | Sportovní Plzeň

Fotbalisté Plzně v přípravě porazili Craiovu

osm28. 6. 2019

První přípravný zápas na soustředění v Rakousku vyšel fotbalistům Plzně na jedničku. Po brankách Radima Řezníka, Jana Kopice a Tomáše Chorého porazili rumunskou Craiovu 3:1.

Viktoria vstoupila do zápasu aktivně a již od úvodní minuty se snažila dostávat do útočných akcí. Z jedné brzké – v sedmé minutě – hned udeřila, když se po průniku a následné střele po zemi k tyči prosadil Radim Řezník. Před dvacátou minutou byl dvakrát v šanci Jan Kopic. Nejprve z penaltového puntíku mířil jen do gólmana Pigliacelliho, krátce nato však po rohovém kopu napálil propadlý balon od Pernici do sítě a bylo to 2:0. Viktoria posléze znovu zahrozila z rohových kopů, do konce poločasu ještě dvakrát, leč neuspěla. Jedinou nebezpečnou situaci rumunského týmu měl na svědomí Alexandru Mateiu, jehož střela z dálky byla ale nepřesná.

Do druhého poločasu nastoupila zcela odlišná sestava. Ta hned od začátku zaměstnávala brankáře Pigliacelliho, který si poradil s pokusy Dominika Janoška i Tomáše Chorého. Po hodině hry také Craiova kompletně dostřídala, na hřišti tak měla čerstvé hráče. Šancí k vidění však mnoho nebylo. V 69. minutě Craiova snížila, hlavičkou mimo dosah Sváčka skóroval Mihai Roman. Pět minut poté se opět prosadili červenomodří. Jan Kovařík posadil z přímého kopu výborný centr na hlavu Tomáše Chorého, který se nemýlil – 3:1. Na druhé straně vychytal Dominik Sváček po rohovém kopu nebezpečnou hlavičku Tiaga Ferreiry. Plzeňský gólman posléze vyrazil i dalekonosný pokus Serbana.