Fotbalisté Plzně vezou z Ostravy tři body, výhru trefil v nastavení Cadu | Sportovní Plzeň

Fotbalisté Plzně vezou z Ostravy tři body, výhru trefil v nastavení Cadu

Marie Osvaldová13. 2. 2024

ilustrační. Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v dohrávce 17. kola Fortuna ligy Baník Ostrava na jeho hřišti 1:0. Výhru zařídil gólem v 92. minutě Cadu.

Utkání v Ostravě začalo ve vysokém tempu. Hned na úvod orazítkoval Tomáš Chorý břevno domácí branky. O chvíli později zase zazlobil Baník, a to když Kpozo šajtlí našel Klímu. Jeho rána letěla nakonec mimo tři tyče. V prvním poločase to hodně jiskřilo a emoce pracovaly na obou stranách. Obrovskou šanci si vypracovali viktoriáni deset minut před koncem prvního dějství. Lukáš Kalvach na okraji pokutového území vyslal přihrávku na Pavla Šulce, který se ocitl úplně sám. Jeho přízemní střelu k pravé tyči vyrazil brankář Letáček. Krátce před přestávkou si Plzeňští znovu vytvořili nebezpečnou situaci. Z pravé strany vyslal centr Jan Kopic, zadní tyč zavíral Tomáš Chorý, jeho hlavička skončila nakonec mimo hřiště.

Na úvod druhého poločasu se fantasticky předvedl brankář Martin Jedlička, který výborně vytáhl střelu ze střední vzdálenosti. V 53. minutě po hezké narážečce s Václavem Jemelkou vyslal ránu Lukáš Kalvach, ta skončila vysoko nad brankou. Od té chvíle si fotbalové oko mnoho hezkého fotbalu neužilo. Až pět minut před koncem se dostal do šance Baník. Šín z kraje pokutového území vypálil obalovačku na zadní tyč. Nakonec však tato střela skončila nad brankovou konstrukcí. V samém závěru nastavení přišla první branka, a to na straně Viktorie. Centr Cadua nezachytil brankář Letáček a pustil míč za svá záda. Viktoriáni si tak odváží z Ostravy tři body za vítězství 1:0.