Exhibice. Plzeň vstřelila neškodným Klokanům šest branek | Sportovní Plzeň

Exhibice. Plzeň vstřelila neškodným Klokanům šest branek

Marie Osvaldová27. 11. 2021

Naprosto jednoznačný průběh měl zápas 16. kola Fortuna ligy mezi Plzní a Bohemians 1905. Západočeši naprosto dominovali a utkání dokonec dovedli k suverénní výhře 6:0.

Na první ohrožení branky došlo už ve druhé minutě. Květova dalekonosná střela vystrašila Staňka, plzeňský gólman ji ale nakonec nadvakrát zkrotil. Postupně si domácí vybojovali územní převahu, z ní rezultoval roh a také první gól. Po centru Čermáka zakončoval hlavou přesně nekrytý stoper Luděk Pernica. Nehrál se žádný velkolepý fotbal, Západočeši ale byli přecijen více na míči a krátce po půlhodině hry znovu slavili. Obrana Pražanů neuhlídala Jana Kopice, a ten hlavičkou nedal Bačkovskému šanci. Ve 36. minutě už to bylo 3:0. Bucha skvělou přihrávkou poslal do sóla Jhona Mosqueru, a ten chladnokrevně přeloboval vyběhnuvšího Bačkovského.

V úvodu druhého poločasu to ještě hosté zkoušeli, ale marně. Naopak v 57. minutě byli rádi, když přežili brejk, který táhl Kopic. O pět minut později ale napřáhl z dálky Pavel Bucha a Bačkovský se po míči natahoval marně. Západočeši jasně dominovali a v 64. minutě skórovali popáté. Po přihrávce střídajícího Šulce zakončoval přesně k tyči Jan Sýkora. Ani tím ale koncert Viktorie neskončil. V 79. minutě pečetil vysokou výhru 6:0 parádní ranou Joel Kayamba.