Exhibice. Plzeň pěti góly zničila bezradnou Karvinou | Sportovní Plzeň

Exhibice. Plzeň pěti góly zničila bezradnou Karvinou

Marie Osvaldová11. 8. 2024

Prostor mezi pohárovými zápasy s Kryvbasem si fotbalisté Plzně zpestřili utkáním čtvrtého ligového kola. Na domácím hřišti deklasovali Karvinou 5:0. V zápase, který nabídl po jednom vyloučeném na obou stranách i dvě odvolané branky Západočechů, se prosadilo pět různých střelců. Postupně se trefili Daniel Vašulín, Tom Slončík, Lukáš Červ, Pavel Šulc a Erik Jirka.

Viktoria začala zápas hodně aktivně a už ve druhé minutě si vypracovala první velkou šanci. Po rohovém kopu a hlavičce Šulce se míč dostal k Hranáčovi, jehož dost možná gólovou střelu srazila na poslední chvíli obrana hostů na další roh. V 8. minutě měl po hezké akci Vašulína úvodní trefu na noze Slončík, z dobré pozice ale zamířil jen do rukavic Knoblocha. O šest minut později zachránilo Karvinou břevno, které hlavou trefil Šulc. Plzeň svého soupeře zcela přehrávala a ve 23. minutě šla po zásluze do vedení. Nejprve ještě neuspěl Havel, poté už ale Daniel Vašulín ukázal důraz, ustál souboj s bránícím protihráčem a prudkou střelou propálil Knoblocha. Ve 26. minutě navíc přišla pro hosty další komplikace, když Čavoš prošlápl kotník Červa a vyfasoval přímou červenou kartu. A přesilovka brzy přinesla ovoce. Po půlhodině hry Kalvach vystihl rozehrávku Knoblocha, Šulc si vyměnil míč s Tomem Slončíkem, a ten krásnou akci zakončil obstřelem k tyči.

Ve 48. minutě sehráli domácí další pohlednou akci, Vašulínovu branku ale odvolal VAR kvůli ofsajdu přihrávajícího Slončíka. O dalších devět minut už hosty nezachránilo nic. Kalvach vybojoval míč a jeho práci dokončil Lukáš Červ. V 62. minutě si zachytal i plzeňský Marián Tvrdoň, když ho prověřil Mikuš. Pak už se ale ke slovu dostali opět Viktoriáni. Na přetažený centr Havla si naběhl Pavel Šulc a pohodlně uklidil míč k tyči. V 65. minutě rozvlnil síť za Knoblochem opět Slončík. VAR ale opět odhalil těsný ofsajd. Dvacet minut před koncem kouč Koubek hromadně střídal a poprvé poslal na hřiště místo Hranáče novou posilu Corey Saného. Ten ale na hřišti vydržel jen dvě minuty. Osudným se mu stal stejně jako Čavošovi šlapák na kotník soupeře. Závěr zápasu už se v podstatě jen dohrával, přesto se domácí dočkali další branky. Ražnatovič hrál v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu proměnil bezpečně Erik Jirka. Stejný hráč pak ještě v nastaveném čase trefil tyč.