Evropská mládežnická basketbalová liga EYBL v Plzni | Sportovní Plzeň

 

 

Evropská mládežnická basketbalová liga EYBL v Plzni

Plzeň7. 2. 2022


Od 3. do 6. února se v hale č. 3 Městské sportovní haly Lokomotiva odehrál druhý turnaj skupiny A v rámci Evropské mládežnické basketbalové ligy v kategorii U14.

Turnaje se zúčastnily celky BC CSU Sibiu (Rumunsko), College Basketball (Itálie), Inter Bratislava (Slovensko), CB 7 Palmas Click Canarias (Španělsko), Debreceni Kosarlabda Akademia, Honved Academy, Ratgeber Kosarlabda Akademia (všichni Maďarsko) a domácí BK Lokomotiva Plzeň.

Svou účast bohužel na poslední chvíli odřekl celek BC Shumen (Bulharsko) z důvodu zasažení onemocněním covid 19.

V průběhu 4 dnů se odehrálo celkem 16 pohledných basketbalových klání.

Domácí Lokomotiva nejprve převálcovala celek Debreceni Kosarlabda Akademia poměrem 73:49. Ve druhém utkání pak podlehla College Basketball 75:95 a v posledním zápase skupiny si poradila s týmem BC CSU Sibiu 75:63.

V závěrečném zápasu turnaje se domácí v souboji o 3. místo utkali s favoritem celého turnaje Honved Academy. Sice prohráli 59:72, ale za svůj výkon se určitě nemuseli stydět a bojovali až do posledních chvil.

Výsledné 4. místo je pro hostitele úspěchem a obrovskou motivací do další práce.

Vítězem celého turnaje se stal tým Ratgeber Kosarlabda Akademia, který ve finále zdolal College Basketball poměrem 89:68.

Domácí hráči se dočkali i individuálních ocenění. Nejužitečnějším hráčem týmu se stal Lukáš Motlík a do nejlepší pětky celého turnaje (All star týmu) se probojoval Filip Vaněk.

Finálový turnaj soutěže se odehraje ve městě Pécs v Maďarsku za účasti celků Rageber Kosarlabda Akademia a Honved Academy. Další 2 celky postoupí ze skupiny B.

Hráči Lokomotivy odehráli velice dobré zápasy a určitě zanechali v basketbalové Evropě dobrý dojem a doufejme, že v následující sezóně naváží na své povedené výkony.

BK Lokomotiva Plzeň děkuje za podporu a záštitu celé akce 1. náměstkovi primátora města Plzně panu Mgr. Romanu Zarzyckému a svým partnerům. Stejně tak i divákům a fanouškům, kteří si našli čas a přišli podpořit jejich reprezentanty.


Sdílet