Emotivní a zklamaný Bílek: Se*e mě, že v Plzni končím takovým způsobem | Sportovní Plzeň

 

 

Emotivní a zklamaný Bílek: Se*e mě, že v Plzni končím takovým způsobem

Marie Osvaldová23. 5. 2023


ilustrační. Foto: FCVP


Éra Michala Bílka jako trenéra Viktorie Plzeň končí. Jeho svěřenci mu ale vítěznou domácí rozlučku před více než sedmi tisíci fanoušky nedopřáli, když podlehli Bohemians 1905 0:2. "Byl jsem tu dva roky. Rok a půl byl naprosto famózní, výjimečný. Jarní část úplný opak. Se*e mě, že tady končím takovým způsobem," přiznal zkušený kouč, který podceňovaný západočeský klub dovedl v roce 2022 k titulu i k základní skupině Ligy mistrů.

Na kapitánovi Lukáši Hejdovi bylo znát, že je ze zápasu s Bohemkou zničený. Jak jste to vnímal vy?
Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně, dostali jsme gól po chybě a horko těžko jsme se dostávali do nějaké lepší kombinace. Nebyli jsme důrazní, neměli jsme druhé míče. Vypracovali jsme si nějaké šance, ale branku nedali. Pak jsme dostali druhý gól a bylo to už těžké. Bohemka hrála chytře, jednoduše, pohlídala si to. V defenzivě byli pevní a proto je výsledek takový, jaký je.

Lukáš Hejda říkal, že ho to mrzí kvůli vám. Jaký máte pocity ze zápasu vy osobně?
Ty pocity z tohohle zápasu jsou rozporuplné. Výsledek je špatný, hra měla být podstatně lepší. Fanoušci se se mnou rozloučili výborně, chtěl bych jim poděkovat. Po této stránce to bylo příjemné. Bohužel jsme ten zápas měli zvládnout líp. Kvůli nám i kvůli fanouškům. Moc radosti jsme jim na jaře nedali. Tohle mě mrzí hrozně moc.

Dokázal byste najít nějakou příčinu špatného jara?
Je to těžké, důvodů může být víc. Po měsíční zimní pauze jsme šli do přípravy se spoustou zraněných hráčů. Neabsolvovali celou přípravu. Do soutěže jsme nevstoupili dobře, prohráli s Hradcem. Pak jsme sehráli zápasy, kdy jsme byli lepší, ale dostávali hloupé góly a toho se drželi až do konce. Ale těch důvodů může být víc.

Jak vám se pracovalo s plzeňskou kabinou?
Byl jsem tu dva roky. Rok a půl byl naprosto famózní, výjimečný. Jarní část úplný opak. Vyžíráme si to do dna. Na angažmá ale budu vzpomínat dobře. Chtěl bych poděkovat vedení, realizačnímu týmu, fanouškům za vynikající podporu i v době, kdy se nám nedařilo, ale i hráčům. Zažil jsem tady Ligu mistrů, vítězství v lize, zážitků mám strašně moc. Mrzí mě, že odcházím v době, kdy se takhle evidentně nedaří. Od dnešního zápasu jsme si slibovali daleko víc, věřili jsme, že to zvládneme a všechny potěšíme. Nestalo se.

Už koukáte trochu dál, co se týká trenérského angažmá?
Určitě teď trénovat nebudu. Všechno si musím urovnat, jestli se vůbec moje trenérská kariéra nějak bude vyvíjet. Uvidím, končím po dvou letech ve vynikajícím angažmá. Zážitků mám mraky. Vyloženě mě se*e to, že to končí takovým způsobem.


Sdílet