Divoký duel s Jabloncem Viktoria zvládla. Gólman Staněk skončil v nemocnici! | Sportovní Plzeň

Divoký duel s Jabloncem Viktoria zvládla. Gólman Staněk skončil v nemocnici!

Marie Osvaldová8. 10. 2023

Aktualizováno 20:43 Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v 11. kole Fortuna ligy doma Jablonec 3:2. Ve 23. minutě poslal Západočechy do vedení z penalty Erik Jirka, po půlhodině hry ale hosté obrátili vývoj zápasu góly Krulicha a Chramosty. Jenže i domácí si připravili obrat. Ve 38. minutě srovnal Jhon Mosquera a po devíti vteřinách druhé půle rozhodl Matěj Vydra. Nejhorší chvíle pro Viktorii přišla v 73. minutě, kdy upadl gólman Staněk po kontaktu s Drchalem do bezvědomí a musel být po ošetření transportován do nemocnice.

Oproti vítěznému pohárovému utkání v Astaně udělal trenér Koubek pět změn. Na hřiště se tak od první minuty podívali například Jirka, Mosquera či Vydra. Blízko úvodní trefy byli hned po dvou minutách hry hosté. Po rohovém kopu ale musel situaci zachraňovat skvělým zákrokem Staněk. Viktoriáni poprvé zahrozili v 17. minutě poté, co z dálky napřáhl Šulc a gólman Hanuš s velkými problémy míč vyrazil. Skóre se nakonec měnilo ve 23. minutě. Traorého podkopl v pokutovém území Štěpánek a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Erik Jirka. Pak ale přišel pro Viktorii šok. Nejprve ve 30. minutě snížil Krulich a o čtyři minuty později dokonal obrat osamocený Chramosta. Jenže Západočeši okamžitě zabrali a ve 38. minutě opět srovnali výstavní trefou Jhona Mosquery z přímého kopu. Následně měl obrovskou šanci domácí Vydra, Hanuše ale nepřekonal.

Ze druhé půle odkrojila časomíra jen devět vteřin a Plzeň opět vedla. Traoré prodloužil míč hlavou na Matěje Vydru, a ten z první trefil přesně. Plzeň měla územní převahu, ale šance nepřicházely. V 73. minutě Doosan Aréna zmlkla. Drchal v nezaviněném souboji trefil nohou do krku Jindřicha Staňka a plzeňský gólman upadl do bezvědomí. Okamžitě k němu přispěchali lékaři ze záchranné služby a po pětiminutovém ošetření byl gólman Západočechů přenesen rovnou do sanitky. "Bylo mi špatně, vůbec nereagoval, naštěstí ale neměl zapadlý jazyk. Nevěděl jsem, co dělat, hned jsme volali lékaře. Vypadalo to špatně," popsal na tiskové konferenci po zápase obránce Václav Jemelka. Kdo čekal závěrečný tlak Jablonce, mýlil se. Naopak Viktoria ještě přidala na tempu a naprosto dominovala. Obrovské příležitosti měli Chorý, Šulc, Durosinmi či Kopic, pojišťující trefu ale domácí nepřidali. V deváté minutě nastavení mohl srovnat Tekijaški, trestuhodně ale minul.