Další plzeňské trápení. Škodovka nestačila na ledě Brna | Sportovní Plzeň

Další plzeňské trápení. Škodovka nestačila na ledě Brna

Marie Osvaldová15. 2. 2023

Třetí porážku v řadě za sebou zaznamenali hokejisté Plzně. Ve 46. kole nejvyšší hokejové soutěže Škodovka marně dobývala branku bezchybného Dominika Furcha a nakonec podlehla Kometě Brno na jejím ledě 0:3.

První zajímavou šanci v zápase měla hostující Plzeň. Zámorského ale Furch vychytal. Lépe si nevedl ani nedlouho poté Kryštof Hrabík. Následně nebezpečně pálil z osy hřiště Jan Schleiss, ale i díky faulu nakonec jeho zakončení nebylo tak nebezpečné. V početní výhodě Hrabík od zadního mantinelu vyzval do zakončení opět Zámorského, jeho prudkou ránu Furch ovšem vyrazil svým betonem. Kometa poprvé v utkání zahrozila paradoxně právě v oslabení, Vincour našel na druhé vlně rozjetého Fleka, jeho pokus nicméně Pavlát zneškodnil. Z rychlého brejku se dostal až před brankáře zase Aleksi Rekonen, avšak ani on neprolomil nerozhodný stav. To se nakonec povedlo na domácí straně. Kundrátkovi utekl puk od hokejky, ale domácí obránce kotouč nakonec dostal na Adama Zbořila, který rychlým švihem zamířil přesně k levé tyči. Škoda se pokoušela o rychlou odpověď, pokus Marka Baránka skončil však jen v lapačce Dominika Furcha a zakončení Blomstranda z levého kruhu pouze na horní tyčce.

Druhou třetinu začal svojí šancí Tomáš Mertl, který dostal výbornou přihrávku mezi kruhy, jeho nebezpečnou ránu ale vyrazil svou vyrážečkou Dominik Furch. I domácí si rychle vypracovali zajímavou příležitost. Odražený puk napálil vší silou na branku Tomáš Vincour, který na led skočil ze střídačky, domácí forvard ale trefil jen prostředek brány. Na druhé straně gólman Komety jen vyrazil ránu Poura z pravého kruhu, avšak dorážející Rekonen puk do branky přesto nedostal. Vzápětí dostal spoustu prostoru kolem sebe na modré čáře Filip Suchý, přestože toho Furch moc neviděl, puk stejně zastavil. V polovině zápasu Brno odskočilo do dvoubrankového vedení. V závěru přesilové hry dostal na pravém kruhu nabito Kristián Pospíšil a proti jeho střele se Dominik Pavlát nestačil přesunout. Následně své štěstí zkoušel Koblížek, avšak proti jeho ráně už byl maskovaný muž indiánů připraven. A když i pokus Ďalogy skončil jen v rukavici Pavláta, prohrávala tak plzeňská Škoda po dvou třetinách o dvě branky.

Hned v první minutě závěrečného dějství se hráči Komety dostali do rychlého přečíslení tří na jednoho, odpovědnost na sebe vzal Flek, na plzeňského brankáře nicméně nevyzrál. Za další dvě minuty zůstal zapomenut u levé tyče domácí Horký, avšak ani on křižnou ranou Dominika Pavláta nepřekonal. Naopak jmenovce Furcha se pokoušel překonal z ostrého úhlu Filip Suchý, nepovedlo se to záhy ale ani Marku Baránkovi od modré čáry. Poté už byli Západočeši opravdu blízko první brance, Michal Houdek napřáhl až ke stropu haly, jeho ostrý projektil ovšem jen těsně minul pravou tyč. Indiánům ke konci nezbývalo nic jiného, než více otevřít hru a Kometa toho využila. Kim Strömberg se dostal do samostatného úniku a plzeňského gólmana posléze překonal rychlou kličkou do bekhendu. Náskok Komety mohl vzápětí navýšit ještě Luboš Horký, střelou k tyči však neuspěl. Plzeň po reprezentační přestávce neskórovala, v Brně prohrála 0:3.