Spokojený Bílek po Karabachu velebil plzeňskou zeď: Staněk je nejspíš nejlepší český gólman | Sportovní Plzeň

 

 

Spokojený Bílek po Karabachu velebil plzeňskou zeď: Staněk je nejspíš nejlepší český gólman

Marie Osvaldová18. 8. 2022


Foto: FCVP


Po bezbrankové remíze proti nepříjemnému Karabachu a v klimatických podmínkách, na něž rozhodně nejsou české týmy zvyklé, byl kouč Viktorie Plzeň Michal Bílek spokojený. "Přijeli jsme sem pro dobrý výsledek, ale v odvetě nás znovu čeká velmi těžký zápas srovnatelný s tím, co jsme hráli tady," zůstával nohama na zemi po úvodním zápase play-off Ligy mistrů.

Jak vidíte výchozí pozici do odvety?
Celou dobu jsme hráli do defenzivy velmi dobře, soupeř měl v první půli dvě šance, my si také vytvořili dvě, tři brankové situace. Kromě jedné střely ve druhé půli jsme je už do ničeho nepustili. Jsme spokojení se získaným bodem. Věděli jsme, že kvalita Karabachu je vysoká, před námi vyřadili tři velmi dobré týmy, narazili jsme na velmi silný celek.

Zápas se rozhodně nehrál v rukavičkách, nechodili jste do některých soubojů až příliš agresivně?
Nehráli jsme přehnaně agresivně. Ale nechtěli soupeře pustit do hry, naopak ho dostávat pod tlak tím, že u hráčů budeme brzy, aby neměli čas chodit dopředu. Tohle hráči splnili, určitě jsme nesehráli moc agresivní zápas. Nevybavuji si, že by tam byl zákrok, který by vybočoval z normálu.

Kapitán Hejda inkasoval třetí žlutou kartu a bude chybět v odvetě, je to komplikace?
Jsme natolik kvalitní mužstvo, abychom se s tím vypořádali.

Znovu se ukázalo, jak klíčový je pro tým gólman Staněk, že?
Jindra je skvělý, zase nás podržel, ukázal, že je to pravděpodobně nejlepší český gólman. Věřím, že mu forma vydrží minimálně pro odvetu. Brankáři jsou od toho, aby šance pokryli, ten náš to bezezbytku splnil.

Na levém kraji obrany nastoupil poprvé Václav Jemelka. Splnil, co jste čekali?
Venca je velmi zkušený hráč, potvrdil své kvality. Nastoupil na trošku nezvyklém postu, ale celý zápas odvedl super výkon. Jsem s ním spokojený, stejně jako s ostatními.


Sdílet