Bez gólu se vyhrát nedá, ví útočník Holešinský | Sportovní Plzeň

 

 

Bez gólu se vyhrát nedá, ví útočník Holešinský

Marie Osvaldová24. 2. 2024


Foto: HC Škoda Plzeň


Marně dobývali hokejisté Plzně branku Vítkovic. Západočeši prohrávali od 4. minuty, ve zbytku zápasu měli hodně šancí utkání zlomit na svoji stranu, proti byl ale gólman Klimeš a nebo branková konstrukce. "Selhali jsme v efektivitě, Samuel Hlavaj přitom předvedl v brance skvělý výkon. Podle mě už rozhodlo to, že prvních deset minut a celá úvodní třetina z naší strany nebyla dobrá," popsal útočník Adrián Holešinský.

První třetina dobrá nebyl, pak se ale hra vyrovnala..
Ano, ano. Pak se to zlepšilo, měli jsme šance, ale neproměnili jsme je a to nás stálo zápas.

I vy osobně jste měl jednu obrovskou příležitost, že?
No, byl jich tam více. Cítil jsme se dobře, vyhovovala mi i spolupráce s parťáky ve formaci, ale bohužel nám to tam nepadlo. Jsme tam od toho, abychom dávali góly, ale bohužel jsme dnes mužstvo zklamali. V té největší příležitosti jsem šel napadat, vůbec jsem ale nečekal, že obránce puk takto ztratí. Já už byl příliš blízko bráně. Snažil jsem se to ještě rychle nějak vyřešit, jenže bohužel jsem trefil tyč. Být to pár centimetrů doleva, tak to byl gól. Ale to je hokej. Je potřeba se z toho poučit.

Domácí gólman Klimeš má výbornou formu, ale párkrát ho zachránila i tyč...
Myslím, že chytá velmi dobře. Jak říkáte, má fazónu. Ale to neomlouvá to, že my jsme v zakončení selhali. A to ať už já nebo ostatní.

Co tedy zlepšit pro příště?
Musíme se více tlačit do branky, protože bez gólu se zápas vyhrát nedá.


Sdílet