Atraktivní duel vítěze neměl. Viktoria remizovala s Jabloncem | Sportovní Plzeň

Atraktivní duel vítěze neměl. Viktoria remizovala s Jabloncem

Marie Osvaldová17. 4. 2021

ilustrační foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté remizovali ve 27. kole Fortuna ligy doma s Jabloncem 1:1. Západočechy poslal do vedení v první půli Adriel Ba Loua, v 70. minutě srovnal hostující Schranz.

Oba týmy předváděly od samého začátku atraktivní fotbal, už v první minutě tečovaný pokus Beauguela jen těsně přeletěl břevno Hanušovy branky. V 8. minutě se na druhé straně vyznamenal Staněk, který konečky prstů vyrazil hlavičku Doležala. O pět minut později prodlužoval Šulc míč do prostor, kde hlídkovali Káčer s Beauguel, ke smůle Viktoriánů si ale oba hráči dávali přednost, a tak nakonec neměl Hanuš problém zasáhnout. Ve 23. minutě měl úvodní branku na kopačce Beauguel, ke kterému se odrazil míč, plzeňský kanonýr ale tváří v tvář Hanušovi minul. Západočeši se nakonec dočkali ve 41. minutě. Šulc posunul míč do křídla na Adriela Ba Louu, a ten křižnou střelu umístil přesně ke vzdálenější tyči.

Začátek druhé půle moc šancí nepřinesl, až v 63. minutě vystrašila Viktorii střela Pilaře. Vzápětí se domácí dostali do rychlého brejku, Mihálik ale nezvládl přihrávku na Faltu, který by už byl tváří v tvář Hanušovi. Jablonec ovšem přidal na tempu a po zásluze v 70. minutě srovnal zásluhou Schranze. V 81. minutě mohl Jablonec otočit vývoj zápasu, dělovka Považance skončila na horní tyči. Minutu před vypršením normální hrací doby se málem dočkali z ničeho nic domácí. I Jablonec zachránila po střele Kalvacha tyč. Zápas plný šancí tak nakonec skončil nerozhodně 1:1.