Atletka Tereza Petržilková míří na mistrovství Evropy

Plzeň1. 3. 2021


Foto: Adolf Horsinka

Vrchol letošní halové sezóny v podobě mistrovství Evropy se nezadržitelně blíží a plzeňská Petržilková opět oblékne národní dres. Ve dnech od 4. do 7. března se bude konat v polské Toruni právě evropský halový atletický šampionát.

Foto: Jan Devera

V české výpravě nebude chybět ani zástupce AK ŠKODY Plzeň čtvrtkařka Tereza Petržilková, která časem 53.33 s splnila na halové atletické lize potřebný A limit právě pro start na HME 2021. Letošní stříbrná medailistka z halového republikového šampionátu na 400 m se na této distanci představí v pátek 5. 3. v 11:05, kdy jsou na programu rozběhy. Spolu s reprezentační kolegyní Ladou Vondorovu bude bojovat o postup do semifinále, což by pro svěřenkyni Jana Hanzla znamenalo veliký úspěch. Tereza má s mezinárodními závody v českém národním dresu bohaté zkušenosti. V roce 2018 se účastnila halového mistrovství světa a nechyběla ani na posledním světovém šampionátu v roce 2019 v Dauhá nebo na ME družstev. Vždy zde patřila mezi členky reprezentační štafety. Ve své kariéře si však poprvé bude moci vyzkoušet individuální start na jednom z vrcholů letošní sezóny.

Foto: AK Škoda Plzeň

,,Individuální start na HME pro mě bude jedním z velkých splněných cílů. Samozřejmě budu chtít předvést kvalitní výkon, prodat formu a obrovským úspěchem by byl postup do semifinále," přeje si Terka Petržilková.

Škodovácká závodnice zářila radostí už při samotném splnění nominačního kritéria a všichni jí budeme držet palce, aby úspěšně prodala svoji dravost a opět se rozzářila.


Sdílet