Atletka Tereza Hrochová splnila limit na olympijské hry v maratonu - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Atletka Tereza Hrochová splnila limit na olympijské hry v maratonu

Plzeň24. 5. 2021


V rakouském Fürstenfeldu se postavila na start svého vůbec prvního maratonu plzeňská atletka Tereza Hrochová. S deštivým a neatletickým počasím, které závodníky po celou dobu provázelo, si Tereza poradila velmi bravurně a dokázala pokořit kvalifikační limit.

Půlmaratonskou metou proběhla v nadějném čase 1:15:08 a protože ve druhé polovině závodu ještě zrychlila tempo, vysněný cíl se stal skutečností. Cílovou pásku na svém premiérovém maratonu proťala ve vynikajícím čase 2:29:06. Svěřenkyně trenéra Vladimíra Bartůňka navíc zaběhla nejrychlejší ženský čas při maratonském debutu v české i československé historii. Náročnost závodu a nepříznivých podmínek dokazují také závěrečné statistiky, kdy z dvaceti elitních závodnic doběhlo do cíle pouze devět běžkyň. Škodovačka Tereza Hrochová má na svém kontě nespočet republikových medailí a již několikrát oblékla národní dres, ve kterém byla mimo jiné součástí českého stříbrného týmu na mistrovství světa v běhu do vrchu. Nyní se ale díky své píli a vytrvalosti opět posouvá o stupínek výš a v létě ji čeká ze všech nejprestižnější olympijský závod.


Sdílet