Obrovský úspěch plzeňského tenisty. Forejtek vyhrál juniorku US Open | Sportovní Plzeň

Obrovský úspěch plzeňského tenisty. Forejtek vyhrál juniorku US Open

osm8. 9. 2019

Jonáš Forejtek s trofejí za výhru ve čtyřhře Wimbledonu. foto: R. Beneš

Životního vítězství se dočkal plzeňský tenista Jonáš Forejtek. Po třísetové bitvě s Američanem Navou vyhrál po setech 6:7, 6:0 a 6:2 US Open v kategorii juniorů. Osmnáctiletý velký talent českého tenisu slaví už třetí grandslamový titul v tomto roce, první dva získal ve čtyřhře na Australian Open (s Daliborem Svrčinou) a Wimbledonu (s Jiřím Lehečkou).

Pro Forejtka přitom nezačal zápas příliš dobře, vyrovnaný první set došel až do tie-breaku, který plzeňský tenista nezvládl a prohrál 4:7. Jenže ve druhé sadě nedal domácímu Navovi sebemenší nárok a nadělil mu dokonce kanára. V rozhodujícím třetím setu sebral svému soupeři podání za stavu 1:1, druhý brejk pak přišel ještě za stavu 4:2. Při vlastním podání Forejtek proměnil svůj druhý mečbol. K zisku grandslamových titulů ze čtyřhry na Australian Open a Wimbledonu tak přidal své největší vítězství kariéry.