Západočeské derby ovládla po velkém obratu ve třetí třetině Plzeň | Sportovní Plzeň

Západočeské derby ovládla po velkém obratu ve třetí třetině Plzeň

Marie Osvaldová4. 2. 2024

Hokejisté Škody Plzeň porazili ve třetím západočeském derby v sezóně Karlovy Vary 4:3 po velkém obratu v závěrečné třetině, v niž vstřelili tři góly. Znovu se tak dočkali výhry po šesti prohrách v řadě. Naopak Energie zapsala čtvrtou porážku za sebou.

Duel odstartoval Schleiss, který v přečíslení tři na dva vypálil z ideální pozice mezi kruhy, Habal zvládl hřbetem lapačky puk vytěsnit nad. Další náznak přečíslení zakončoval Mertl z vrcholu levého kruhu, našel ale jen připravenou náruč gólmana Energie. Ta odpověděla Jiskrou, který si na ose hřiště našel vyražený kotouč, jenže mířil vysoko. Z podobné pozice pálil rovněž Matýs, Habal dokázal zakročit. Škoda byla v tlaku, ale přehnala napadání a dohrávání a hosté za deset vteřin využili početní výhodu, když doslova i s Hlavajem dotlačil puk za čáru Ondřej Beránek. Jenže aktivnější Plzeň opět svého soka zatlačila a po sérii šancí vyražený kotouč napálil do sítě z první bek Daniel Malák, který si sjel od modré. Otočku měl na čepeli Matýs, jenž si z druhé vlny najel na osu hřiště, avšak trefil rameno gólmana soupeře. Na druhé straně se zase trhl po levé straně Koffer, s jehož střelou si Hlavaj poradil. Nedosáhl ovšem na pokus Ondřeje Procházky, který ve vlastním oslabení zavěsil přesně k pravé tyči přes obránce ze slotu.

V prostřední třetině měl první šanci Söderlund z vrcholu pravého kruhu, Habal vykopl betonem. Poté si u pravé tyče našel vyražený kotouč Šiler, ovšem ani on místečko směřující do sítě nenašel. Naopak příliš nesedla rána z první Schleissovi z mezikruží po přistrčení z pravého kruhu. Do stejného prostoru si na druhé straně najel rovněž Beránek, Hlavaj jeho zakončení ztlumil pod sebe. Pak vzal přečíslení dva na jednoho na sebe zleva Matýs, tvrdou ranou vzdálenější tyč těsně minul. Skórem nepohnul ani Gríger, ke kterému se na brankovišti po sérii odrazů šťastně dostal puk, muž s maskou indiánů vykopl betonem.

Poslední dvacetiminutovku nastartoval tvrdou ranou od modré Zámorský, kterou ještě tečoval Jan Schleiss, Habal vykopl mimo. Stejný hráč ale udeřil vzápětí, když na brankovišti dorazil dělovku Lva pár kroků za modrou. S rychlou odpovědí se jal přispěchat Bartejs, který si sjel od modré až k levé tyči, avšak následně minul. Po chvilce vletěl do pásma Soukup a vypálil ze slotu, gólman Karlových Varů pouze vyrazil před sebe, pomohli mu však obránci. Bezpečně naopak v lapačce uzmul dělovku Zámorského od modré z první. Brzy na to všem na stadionu zatrnulo. Hlavaj namazal při rozehrávce přímo na čepel Grígerovi, ovšem následně mu parádním zákrokem lapačkou jasný gól zase sebral. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Na modré našteloval svůj kanón Martin Bučko a novic v plzeňském kádru poprvé poslal v utkání indiány do vedení. Do trháku mohl poslat své barvy Jansa, jenže dorážkou z pravé strany rozezvučel tyč. Lépe si počínal další dělovkou od modré Aleksi Laakso, jenž z levé strany vymetl pravý horní růžek. Karlovy Vary tak více než tři minuty před závěrečnou sirénou odvolaly gólmana, opuštěnou klec nejprve bekhendem minul z pravého kruhu Soukup, následně z půlky hřiště trefil levou tyč zase Söderlund. Gólovo utečku za derby tak udělal Dávid Gríger, který opět vystihl rozehrávku Hlavaje a tentokrát rozvlnil síť. Na víc už ale Energetici nedosáhli. Po skončení zápasu ještě fanoušci viděli bitku mezi Holešinským a Stříteským. I tu opanoval plzeňský útočník.