Vytoužená posila dorazila. Plzeňská Viktoria získala reprezentačního stopera | Sportovní Plzeň

 

 

Vytoužená posila dorazila. Plzeňská Viktoria získala reprezentačního stopera

Marie Osvaldová11. 8. 2022


Foto: FCVP


Fotbalová Viktoria Plzeň získala do svých řad vytouženou posilu, reprezentačního fotbalového obránce Václava Jemelku z Olomouce. S úřadujícími ligovými mistry podepsal smlouvu na tři roky. 

Ještě dopoledne absolvoval s Olomoucí trénink, poté Václav Jemelka nasedl do auta a zamířil na západ Čech, kde podepsal tříletý kontrakt. „Vašek je velmi zkušený hráč, který je členem národního týmu a má za sebou i zahraniční angažmá. Není tajemstvím, že jsme o jeho služby delší dobu stáli a jsem rád, že se nyní vše podařilo uzavřít a můžeme s ním počítat již pro nadcházející zápasy, kdy nás kromě ligy čeká i boj o Ligu mistrů,“ uvedl generální ředitel Viktorie Adolf Šádek.

Příchod nové posily si pochvaluje i hlavní kouč Viktorie Michal Bílek. „Jde o levonohého stopera, který je pevný v soubojích, je to velký bojovník, a navíc má kvalitní rozehrávku. Kromě pozice stopera může alternovat i na kraji obrany,“ řekl na adresu Václava Jemelky, který se ihned zapojí do přípravy týmu a bude k dispozici již na sobotní ligový duel s Hradcem Králové.

Václav Jemelka má na svém kontě 121 startů v nejvyšší české soutěži, v nichž vstřelil 7 branek. Během hostování v Belgii odehrál 22 ligových duelů v tamní soutěži a v dresu českého národního týmu zapsal 5 startů, naposledy v rámci Ligy národů nastoupil proti Portugalsku i Španělsku.


Sdílet