Vydařená generálka! Talent porazil Drážďany a vyhlíží extraligu | Sportovní Plzeň

 

 

Vydařená generálka! Talent porazil Drážďany a vyhlíží extraligu

Josef Krebs25. 1. 2023


ilustrační. Foto: Talent Plzeň

Talent tým Plzeňského kraje se naladil na boje ve druhé části extraligy vítězstvím nad Elbflorenz Drážďany. Tým druhé německé bundesligy na domácí palubovce v generálce porazil 33:28. Teď už vše chystá na 1. února, kdy přivítá od 18.30 hodin Jičín.

"Kluci se snažili plnit to, s čím jsme do zápasu šli, což je velmi pozitivní. Pokud s takovým výkonem vstoupíme do extraligy, tak to bude fajn," pochvaloval si jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl. "Zápas měl slušnou úroveň. Z naší strany to bylo po delší době zvládnuté utkání od gólmanů přes obranu až po útok," doplnil kouč Talent týmu Plzeňského kraje.

Ten už v prvním poločase vedl až o pět branek (17:12), do kabin se pak šlo za stavu 17:14. Ve druhé půli odskočil domácí Talent německému soupeři až o šest branek (30:24), aby nakonec vyhrál 33:28. Přitom Drážďany předtím vyhráli o pět branek v Lovosicích, které po 18. kolech vedou extraligu o bod právě před Plzní.

"S Drážďany jsme hráli před rokem a půl u nich, poměrně výrazně jsme tam prohráli. Teď jsme uspěli proti týmu z druhé bundesligy, což se nám dlouho nepovedlo. Mělo by nám to před extraligou zvednout sebevědomí," přál si Petr Štochl, protože na konci roku zraněními zdecimovaný tým plzeňského Talentu poztrácel pár bodů.

Do zápasu s Drážďany už naskočili i oba reprezentanti Režnický s Doudou. "Oba byli hned přínosem. Mají kvalitu a reprezentaci si zaslouží, což bylo vidět i dneska. Kuba Douda hraje v rychlém tempu a dobře si řídí hru. Dan Režnický má obrovskou sílu na brankovišti, zejména v útoku, což opět ukázal," chválil Petr Štochl opory.

Na lavičce už byl připravený také Tomáš Nejdl, jenž doléčuje zraněný kotník. "Ještě jsme se ho rozhodli pošetřit. V týdnu si uděláme ještě jedno regulérní přípravné utkání mezi sebou a v něm Tomáš už nastoupí. Otázka je, jestli se nám podaří dát do startu extraligy do kupy Martina Říhu a Petra Zedu," zmínil kouč Talent týmu Plzeňského kraje. Mimo hru tak už zůstávají jen dlouhodobě zranění kapitán Vinkelhöfer a třetí gólman Štefanič.


Sdílet