Viktoriáni mají odtrénováno na San Siru, červenomodré barvy plní ulice města | Sportovní Plzeň

 

 

Viktoriáni mají odtrénováno na San Siru, červenomodré barvy plní ulice města

Josef Krebs26. 10. 2022


Foto: FCVP/Martin Skála


Viktoriány ve středu večer čeká poslední venkovní utkání v letošní skupině Ligy mistrů. Svěřenci Michala Bílka vyzvou od 18:45 na slavném San Siru Inter Milán. Podpořit Viktorii do Itálie se navíc vydalo i několik stovek plzeňských fanoušků.

„Jsem na San Siru poprvé, je to krásný stadion. Zítra chceme být hlavně ze začátku utkání odvážnější a vstřelit nějakou branku. Ještě nás čekají dva zápasy v Lize mistrů, ve kterých se budeme chtít porvat o co nejlepší výsledky,“ vzkazuje odhodlaně Luděk Pernica.

Větší aktivitu hned ze startu chce vidět i Michal Bílek. „První půli v domácím zápase proti Interu jsme nezvládli vůbec dobře, nechali jsme se až moc zatlačit. Vstup do utkání musí být jednoznačně lepší, to je naše ponaučení z minule,“ prozrazuje plzeňský kouč.

Červenomodří sice ještě nemají v extrémně těžké skupině Ligy mistrů ani bod, hráči ale kvůli tomu neklesají na mysli. „Máme sebevědomý a silný tým. Věděli jsme v každém utkání, proti jakým soupeřům nastupujeme a bohužel vždy byli nad naše síly,“ uvědomuje si Michal Bílek.

„Víme, že i dnes to bude nesmírně těžké, ale my nemáme co ztratit, zatímco domácí hrají o postup. Pokud do toho dobře vstoupíme, tak věřím, že jsme schopni odehrát kvalitní utkání,“ doplňuje trenér svá slova.

Do konce podzimní části sezony čeká na Viktorii ještě velmi náročný program, kromě dvou zápasů v Lize mistrů další čtyři duely v rámci české nejvyšší soutěže. „Pevně věřím, že jsme na závěr hodně dobře připraveni. Budeme hrát i třikrát v řadě doma, kde víme, že jsme hodně silní,“ uzavírá zkušený stoper.

zdroj: FC Viktoria Plzeň


Sdílet