Viktoriáni zahájili přípravu vítězstvím 2:0, trefili se nováčci | Sportovní Plzeň

Viktoriáni zahájili přípravu vítězstvím 2:0, trefili se nováčci

Jiří Vízner2. 8. 2020

První vítězství v přípravě na novou sezónu si připsali fotbalisté Viktorie Plzeň. Svěřenci Adriana Guľy porazili Dynamo České Budějovice 2:0, když se prosadili nováčci Miroslav Káčer a Lukáš Matějka.

Domácí hráli od začátku na stadionu v Luční ulici v tempu, v 16. minutě měl gólovou šanci Bucha, budějovický gólman Vorel ale jeho střelu vyrazil na roh. O čtvrt hodiny nato už se Plzeňané radovali, když trefil svou první branku v novém dresu Miroslav Káčer.  Do přestávky měli ještě šance Jánošík a hlavičkující Beauguel.

Do druhého poločasu nastoupily týmy s pozměněnými sestavami, což se vyplatilo domácí Viktorii. Dvaadvacetiletý  Lukáš Matějka na sebe upozornil, když po spolupráci s Kopicem trefil tyčku, následně zazářil v červonomodrých barvách v 61. minutě využitím Řezníkovy nabídky a upravením stavu na 2:0.

Ke konci utkání měly šance oba celky, Alvira a Ba Louy na jedné straně, hostující Mészáros na druhé. Gólmani ale ukázali svou kvalitu a utkání už další branku nepřineslo.

„Vždycky se jako útočník chci prosadit, tak jsem rád, že se mi to celkem rychle po nástupu na hřiště povedlo. Vždy se snažím na maximum plnit pokyny od trenérů, sžít se s herním systémem, pomáhat v napadání, pílí a podobně. Za gól jsem ale samozřejmě hodně rád,“ těší Lukáše Matějku, který minulou sezónu sbíral zkušenosti na hostování v druholigovém Ústí.

Trenéra Guľu těší hlavně úroveň zápasu - jak ze strany svých svěřenců, tak hostů z jihu Čech. Ocenil samozřejmě i kvalitní hru nováčků. "Miro Káčer a Luky Matějka se prosadili gólově, navíc se ukázalo, že i přínosem pro mužstvo se ukázali jako důležitá součást týmu," pochvaluje si slovenský trenér. Viktoriány teď čeká soustředění v Rakousku, kde odehrají hned několik přípravných zápasů.