Viktoria zvládla šlágr na Slovácku | Sportovní Plzeň

Viktoria zvládla šlágr na Slovácku

Marie Osvaldová5. 12. 2021

Šlágr 17. kola Fortuna ligy fotbalisté Plzně zvládli. Na hřišti Slovácka dokázali Viktoriáni zvítězit 2:1. Už v první minutě se prosadil dorážkou po rohovém kopu Milan Havel, v 69. minutě pak zvýšil na 2:0 tvrdou ránou z dálky Jean David Beauguel. V nastavení už domácí zvládli Šašinkou pouze snížit.

Viktoriáni si ani nemohli vysnít lepší začátek. Po útočném výpadu hned z úvodního výkopu utkání vybojovali rohový kop, míč od Jana Sýkory prodloužil Luděk Pernica na Milana Havla a po čtyřiceti vteřinách se měnilo skóre! Ještě v první desetiminutovce se ke střele ve vápně probojoval Pavel Bucha a svou ranou otřel tyč. To byl velmi svižný start ze strany hostů. Západočeši byli aktivní i nadále. Pěknou akci následně vymyslel Jhon Mosquera, když z těžké pozice odcentroval na malé vápno, zakončení Jeana-Davida Beauguela pak vyrazil Filip Nguyen na roh. Těsně před koncem první půle mohlo Slovácko vyrovnat, ale proti hlavičce Michala Kohúta předvedl parádní robinsonádu Jindřich Staněk. Plzeňské vedení 1:0 tak platilo i při odchodu do kabin.

Zkraje druhého poločasu si domácí hráči vypracovali hned dvě velice dobré šance. Nejprve hlavičkoval Jurečka, ale Staněk byl na místě. Po dalším centru zakončoval hlavou Kohút, a to brankář Viktorie vyškrábl míč nad břevno. Velkou možnost měli na druhé straně i Plzeňané. Beauguel uvolnil Kopice, který střílel na zadní tyč, ale jeho rána byla sražena. V 68. minutě Viktorka utekla na rozdíl dvou branek. Řezník hlavou přiťukl míč Beauguelovi, který se s ničím nepáral a jeho přízemní raketa zpoza vápna skončila až za zády Nguyena! V nastavení ještě dal naději domácím Šašinka, ale FCVP i tak v Uherském Hradišti uspěla a po výhře 2:1 si pojistila 2. místo v ligové tabulce.