Viktoria zažila zmrtvýchvstání! Divokou přestřelku rozhodl Vydra | Sportovní Plzeň

Viktoria zažila zmrtvýchvstání! Divokou přestřelku rozhodl Vydra

Josef Krebs8. 4. 2023

Zápas plný zvratů se šťastným koncem zažili v sobotu večer plzeňští fotbalisté. Viktoriáni napřed vedli, potom prohrávali a nakonec si ze zápasu s Jablonec odnáší všechny tři body. Při výhře 3:2 se gólově prosadil Jan Sýkora a dvakrát střídající Matěj Vydra.

Západočeši poprvé zahrozili už v 8. minutě. Tomáš Chorý skplepl míč na Adama Vlkanovu, který překvapivě místo centru zvolil z pravé strany střelu přímo na bránu a napálil břevno. Hosté odpověděli také velkou šancí, když Matěj Polidar dostal míč do běhu a levačkou to zkusil z dvaceti metrů, Jindřich Staněk ale vytáhl výborný zákrok.

Následně si Pavel Bucha na levé straně pohrál s Jakubem Martincem a poté přihrával Tomáši Chorému. Nejlepší střelec Viktorie se snažil zakončovat do protipohybu severočeského gólmana, ale ten nohou vykopl míč na roh. Svěřencům trenéra Michala Bílka se i nadále vyhýbalo potřebné štěstí, v následné šanci Chorý trefil tyč.

V nastaveném čase první půle se už Západočeši radovali. Pavel Bucha posunul míč na Jana Sýkoru, jenž vypálil zpoza vápna přesně k tyči. Do kabin se tak šlo za naprosto zaslouženého vedení Plzeňanů.

Po příchodu ze šaten viktoriáni téměř okamžitě mohli zvýšit své vedení, ale Mosquera hlavičkoval těsně vedle Hanušovy brány. Při následující akci předal Jakub Považanec míč Polidarovi, který svůj centr poslal až za záda Jindřicha Staňka. A co hůř pro fotbalisty Plzně, Sředočeši dokonce otočili skóre – svůj druhý gól v zápase vstřelil Matěj Polidar.

Viktoriáni se ale nevzdali a za výborné atmosféry se hrnuli neustále za vyrovnáním. To se jim povedlo v 77. minutě. Libor Holík odcentroval z pravé strany na Milana Havla, ten ještě posunul střídajícímu Matěji Vydrovi a ten poslal balon pod padajícím Hanušem až do brány. Kompletní obrat Plzeň dokonala zanedlouho. Nízký centr Mosquery si podruhé v zápase našel Vydru a ten zpečetil v divokém utkání vítězství Viktorie nad Jabloncem 3:2.