Viktoria Plzeň padla ve šlágru na Spartě, čelo tabulky jí uniká | Sportovní Plzeň

Viktoria Plzeň padla ve šlágru na Spartě, čelo tabulky jí uniká

Marie Osvaldová30. 9. 2023

Plzeňští fotbalisté prohráli v 10. kole Fortuna ligy na hřišti pražské Sparty 1:2 a na čelo tabulky ztrácí už sedm bodů. Mají však k dobru odložené utkání v Mladé Boleslavi. Pražany poslal do vedení ve 3. minutě Laci, ve 26. minutě srovnal Rafiu Durosinmi, jenže hned za další minutu rozhodl zápas Kuchta. V nastavení z poslední akce byli Západočeši blízko vyrovnání, Kalvachův pokus ale vyhlavičkoval na brankové čáře Vitík.

Viktoriáni dostali studenou sprchu hned v úvodu duelu. Z první příležitosti totiž domácí udeřili. Ve 3. minutě našel Haraslín na malém vápně Qazima Laciho, a ten z bezprostřední blízkosti překonal Staňka. Ve 20. minutě vypálil z dálky Matěj Ryneš. Jeho pokus před Staňkem navíc skočil a náš brankář měl co dělat, aby pokus vyrazil. To se mu podařilo, jenže přesně na nohu Laciho. I s dorážku si ale dokázal Staněk poradit. Vyrovnání přišlo ve 26. minutě. Od rohového praporku poslal centr Lukáš Kalavach, ten si našel Durosinmi a hlavičkou ho poslal za sparťanského brankáře. 1:1. Jenže z vyrovnání se Západočeši nemohli radovat dlouho. Dvě minuty na to prchl Sadílek s Kuchtou a druhý zmíněný poslal balon za Staňka podruhé. Aby toho nebylo málo, tak reakce přišla velmi rychle i od viktoriánů. Ve 30, minutě vyrovnal Cadu, který využil toho, že Kopic poslal svíčku ve vápně Sparty a k té se dokázal dostat právě brazilský univerzál. Ten dostal balon za Vindhala a slavil vyrovnání. Vidle do toho ovšem hodil videorozhodčí, který dal signál hlavnímu arbitrovi Pechancovi, který branku po zhlédnutí videa odvolal. Do poločasu přišly ještě šance po každé na jedné straně. Nejprve hlavičkoval mimo Rafiu Durosinmi a poté poslal balon nad branku Staňka Jan Kuchta. Po prvním poločase vedla Sparta 2:1.

Druhý poločas byl na branky o poznání chudší. První šanci druhé půle si připravili domácí. Jan Kuchta zkoušel obstřelit Staňka, ale jeho pokus mířil nad. Dále to zkoušel z dálky Ryneš, ale jen vyprášil rukavice Jindřich Staňka. Haraslín pro změnu obstřelem branku netrefil. V 84. minutě se radovali domácí potřetí. Po dlouhém autu Sadílka nakonec dotlačil balon do branky viktoriánů Sørensen. Jenže VAR zkazil radost i Sparťanům. Ještě před vstřelením branky zahrál rukou právě dánský obránce. Branka tak neplatila. V šesté minutě nastavení byli Západočeši neuvěřitelně blízko vyrovnání, radost jim ale zkazil obránce Sparty Vitík, který míč odhlavičkoval z brankové čáry.