Viktoria odletěla do Itálie! Na výkon Plzně musí spoléhat hvězdná Barcelona | Sportovní Plzeň

 

 

Viktoria odletěla do Itálie! Na výkon Plzně musí spoléhat hvězdná Barcelona

Josef Krebs25. 10. 2022


ilustrační, foto: FCVP / Ondřej Pastor


Svěřenci trenéra Michala Bílka odcestovali k poslednímu venkovnímu zápasu skupiny Ligy mistrů, který svedou se slavným Interem Milán. Hráči po příletu absolvují předzápasový trénink. Utkání, které se odehraje na stadionu San Siro, začíná ve středu 26. října v 18:45.

Viktorka odehrála na San Siru před jedenácti lety proti AC Milán svůj vůbec první venkovní zápas Ligy Mistrů. Nyní se vrací zpátky na místo činu k odvetě s hlavním milánským rivalem. 

„Všichni věříme, že jsme dobře připravení. Čeká nás další těžký soupeř, ale sbíráme tím obrovské zkušenosti a samozřejmě se znovu těšíme. Určitě budeme chtít být v úvodu zápasu, ale i v jeho průběhu lepší, než jsme byli doteď,“ řekl před odletem asistent trenéra Pavel Horváth.

„Oproti poslednímu zápasu musíme zlepšit celou hru. Ukázali jsme si, kde byly chyby, které musíme eliminovat a především se pokusit vstřelit gól. Chceme jim to znepříjemnit, co nejvíc to půjde. Doufám, že Inter potrápíme a budeme konečně bodovat,“ prozradil před odletem obránce Václav Jemelka.

„Mají skvělé útočníky, ať je to Martínez, Džeko nebo uzdravený Lukaku. Jestli nastoupí ten nebo ten, je v podstatě jedno, my rozhodně musíme bránit lépe než naposledy. Samozřejmě se moc těšíme, doufám, že přivezeme nějaký bod a konečně trochu potěšíme fanoušky,“ dodal na závěr. 

Zajímavé bude sledovat i pohárovou matematiku vzhledem k postupujícím místům. Pokud Západočeši v Itálii prohrají, odsoudí tím na dálku Barcelonu k jarní části Evropské ligy. Katálánci totiž s Milánem pouze remizovali 3:3 a se čtyřmi body se po čtyřech odehraných zápasech nachází "až" na třetí příčce skupiny C. Španělský velkoklub proto musí spoléhat na zázračnou pomoc od plzeňské Viktorie.


Sdílet