Věřím, že jednou budeme vyprodávat haly, říká majitel a promotér Patron Boxing Patrik Knopp | Sportovní Plzeň

 

 

Věřím, že jednou budeme vyprodávat haly, říká majitel a promotér Patron Boxing Patrik Knopp

Marie Osvaldová8. 9. 2023


Vasil Ducár, Pavel Polakovič nebo Lukáš Fajk. Všechna tato velká jména českého boxu mají něco společné. Patří pod plzeňskou stáj Patron Boxing, kterou před třemi lety založil Patrik Knopp. Ten už má coby promotér na kontě významné galavečery. Další z nich se chystá 13. října v hale Lokomotivy na Slovanech.

Jak vás napadlo založit profesionální boxerskou stáj? Byl to váš dlouhodobý sen?
Nápad mi vnukl bývalý mistr České republiky Pavel Šour. Box jsem měl rád  a občas jsem podporoval nějaké talenty. Ten nápad se mi líbil a řekl jsem si, proč to nezkusit.

S jakými cíli jste ji tehdy v roce 2021 zakládal?
Začátek byl velice těžký, jelikož jsem se v boxerském prostředí nepohyboval intenzivně. Ale cílem bylo udělat nějakou změnu a také mít úspěšné boxery na světové úrovni.

Koho se vám podařilo za tu dobu přilákat do vaší stáje a kolik boxerů aktuálně patří pod Patron Boxing?
V současné době máme pod smlouvou 35 boxerů a mezi hlavní hvězdy patří Vasil Ducár - mistr České republiky v křížové váze a WBC CISBB šampion, Pavel Polakovič - mistr České Republiky ve Welterové váze a WBC CISBB šampion, Zsolt Osadan - polský mezinárodní mistr v lehké váze nebo Lukáš Fajk - mistr České republiky v Bridger Weight a držitel IBO kontinentálního titulu v těžké váze. Nově jsme podepsali smlouvu s několikanásobným amatérským mistrem Viliamem Tankem, který v roce 2021 získal bronz na mistrovství Evropy, a Martinem Parlagi, který byl dvakrát na pátém místě na mistrovství Evropy, šestnáctý na mistrovství světa v amatérském boxu a osmkrát se stal mistrem Slovenska. Kromě toho máme spousty dalších mladých prospektů, kteří velice rychle postupují v kariéře.

Jak složité je v dnešní době ufinancovat profesionální boxerskou stáj?
Je to velmi finančně náročné, jelikož box v České republice nemá takové jméno jako třeba MMA. Ale pomalu se situace mění a díky nám se začalo o box zajímat více a více lidí. Jsme odkázáni na pomoc sponzorů a vlastní finance. Popravdě bych řekl, že v současnosti je to práce na plný úvazek.

Na scéně působíte třetí sezónu, na co jste za tu dobu nejvíce hrdý?
Jsme hrdí na úspěchy našich boxerů a také na to, že v současnosti máme již velké jméno nejen v Čechách. Název Patron Boxing už něco znamená a to mně dodává motivaci pokračovat.

13. října budete pořádat další galavečer Plzeňský ring. Na co se mohou fanoušci v hale Lokomotivy těšit?
Karta bude doslova nabitá. Od plzeňských patriotů až po zahraniční boxery. Uvidíte 3 titulové bitvy a spousty dalších zajímavých zápasů pod taktovkou plzeňských borců.  

Co za zajímavé akce ještě chystáte?
18. listopadu se chystáme dobít Bratislavu a 3. února budeme ve spolupráci s organizací Fusion FIGHT LEAGUE spolupořádat galavečer v Brně v Boby Centru, kde se představí Lukáš Fajk, Vasil Ducár a Pavel Polakovič.

Když se na to podíváte z pohledu promotéra, může český box dosáhnout podobné popularity jako MMA, který vyprodává velké haly? Případně máte recept, jak toho dosáhnout?
Popravdě jediným receptem je promovat a promovat. Více přiblížit divákům i osobní životy jednotlivých boxerů a jejich životní příběhy. A nejdůležitější je vydržet. Je před námi ještě dlouhá cesta a práce, ale věřím, že dosáhneme našeho cíle a velké haly vyprodávat budeme.


Sdílet