Velká bitva s vítězným koncem. Plzeň veze z Vítkovic tři body

Marie Osvaldová17. 11. 2021


foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně zvládli vítězně dohrávku 10. extraligového kola na ledě Vítkovic. Po gólech Mertla, Thorella a Bulíře zvítězili 3:2.

Jako první v utkání zahrozil dělovkou od modré Gewiese, Pavlát však bez vážnějších problémů zakročil. To na druhé straně to podobně zkoušel Kaňák, avšak k dorážce se ještě dostal Schleiss, Stezka svůj tým přesto dokázal podržet. Západočeši zanedlouho poté pláchli do přečíslení tři na dva, jenže domácí se dobře vrátili a Thorell pálil již z ostrého úhlu. Velkou šancí zavánělo také přesilovkové zakončení z prostoru mezi kruhy v podání Jiříčka, ovšem i přes snahu dotírajícího Dzierkalse se skóre neměnilo. Když se těsně před první přestávkou neujala ani rána Čerešňáka z kruhu, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Ten ovšem velmi rychle změnil ve druhé části Tomáš Mertl, který se protáhl mezi dvěma obránci až před Stezku a zakončil k levé tyči. Druhou asistenci zaznamenal Vladimír Kremláček, pro plzeňského odchovance se v devatenácti letech jednalo o vůbec první extraligový bod v celkově teprve šestém utkání. Navýšit náskok svých barev mohl brzy Dzierkals, zblízka však neuspěl. Naopak o vyrovnání se pokoušel od modré Polák, Pavlát byl připraven. Těsně za polovinou střetnutí ovšem nedosáhl na teč Lukáše Krenželkoka, který těsně před ním změnil směr střely Kocha od mantinelu. Obrat později málem dokonal navrátilec Lakatoš, jenže zblízka si na strážce plzeňské svatyně nepřišel. I o druhé pauze byl tak stav vyrovnaný, stejně tak i počet střel 18:18.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval z dobré pozice Kodýtek, Stezka zakročil vyrážečkou. Na druhé straně zase zkoušel své štěstí z kruhu Koch, ale minul zařízení. Změně skóre tak pomohla až přesilová hra, kterou indiáni využili po osmi vteřinách, konkrétně Gustaf Thorell. Avšak Ridera přispěchala s rychlou odpovědí, když se z kruhu střelou k tyči prosadil Dominik Lakatoš. Jenže byl to právě on, kdo po chvilce poslal svůj tým do tří, čehož ranou ihned po buly využil Michal Bulíř. Hráč, na kterého se oba fauly v rychlém sledu udály. Přibližně osmdesát vteřin před třetí sirénou odvolaly Vítkovice gólmana, změna skóre se však již neudála a Plzeň tak veze z Vítkovic cenné tři body.


Sdílet