Turnaj Gorila ukázal skvělou atmosféru i florbal | Sportovní Plzeň

Turnaj Gorila ukázal skvělou atmosféru i florbal

Plzeň21. 9. 2020

TURNAJ GORILA SE PODAŘIL
V uplynulém víkendu 12.-13.9.2020 hostily sportovní areály Městské sportovní haly Plzeň a VOŠ a SPŠE Plzeň již 6. ročník Turnaje Gorila 2020 o Pohár starosty městského obvodu Plzeň 3.

Letošní ročník už se mohl pyšnit přízviskem "největší mládežnický turnaj ve florbale" pořádaný v západních Čechách. Jedná se o tradiční předsezónní měření sil, které prověří hráče mládežnických kategorií od nejmenší hráče přípravky až po starší žáky.

DÍKY DOBROVOLNÍKŮM A PARTNERŮM
Hlavním partnerem turnaje se stala stavební společnost OHL ŽS, a.s., turnaj podpořil výrobce sportovního vybavení KEMPA CZ, dalšími partnery byli Český florbal, Sportovní Plzeň (město Plzeň), PMDP, a.s. a městský obvod Plzeň 3. Záštitu nad turnajem převzali starosta městského obvodu Plzeň 3 pan Mgr. David Procházka a předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička. Zdravou svačinu do turnaje pak mladým sportovcům připravil Hypermarket GLOBUS Plzeň-Chotíkov. V kategoriích U9, U11, U13 a U15 startovalo více jak 40 týmů, 500 florbalistů a florbalistek. I konkurence klubů byla v letošním ročníku velmi kvalitní, zástupce tu kromě regionálních týmů měly i týmy superligové. Dva dny to byl plzeňský florbalový svátek! Organizátoři se totiž mohli opřít dobrovolníky, kteří pomohli všechno připravit. Finále jednotlivých kategorií se v neděli odehrávala na hlavní hale plzeňské Lokomotivy. Medaile předával spolu s organizátory reprezentant a hráč FBŠ Bohemians Filip Forman a 1. místostarosta plzeňské "Trojky" pan Ing. Petr Baloun.

POZNALI JSME ŠŤASTNÉ VÍTĚZE
Vítězi jednotlivých kategorií se stali v U9 - přípravka Tatran Střešovice, ve finále kategorie U11 - elévové porazil klub Bivoj Litvínov Spartu Praha, v U13 - mladší žáci vyhrál turnaj FBC Liberec nad FB Hurrican Karlovy Vary a v kategorii U15 - starší žáci finálový souboj vyhráli pražští FBŠ Bohemians nad Prague Tigers. Nás může těšit, že krásným třetím místem se mezi medailisty dostali i mladší žáci FBŠ Gorily Plzeň.

TAK ZNOVU ZA ROK?
I přes obtížné podmínky pořádání a nepříznivou situací se šířením koronaviru pořadatelé organizaci turnaje zvládli, splnili platná hygienická opatření a turnaj proběhl na výbornou. Svědčí o tom mnoho kladných ohlasů od účastníků s tím, že už se těší na příští ročník! Pozdravy z Liberce, z Písku, z Českých Budějovic, z Chomutova, Litvínova, od pražské Sparty nebo od Bohemians potěší i zavazují. Příští ročník musí být zase o něco lepší! A doufejme, že to bude tentokrát i s více diváky na tribunách, kterým by hráči a i legrační dvojice maskotů Gorila a Florián udělali ještě víc radosti. Mladí sportovci by si to zasloužili.