TURNAJ GORILA 2022 je minulostí | Sportovní Plzeň

 

 

TURNAJ GORILA 2022 je minulostí

Plzeň9. 9. 2022


O víkendu proběhl Turnaj Gorila. Největší florbalový turnaj na západ od Prahy, na který se letos sjelo rekordních 1 150 florbalistek a florbalistů nejen z Česka. Turnaj se konal pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně pana Mgr. Romana Zarzyckého a svoji záštitu připojil také prezident Českého florbalu pan Daniel Novák.

Domácí Gorily byly na turnaji zastoupeny hned 7 týmy od přípravky po starší žáky.

JAK SE DAŘILO GORILÁM?

Nejmladším Gorilkám se ale turnaj vůbec nepovedl. Přípravka prohrál všech pět svých zápasů ve skupině a nepostoupila dál.

Do kategorie elévů Gorily poslaly hned tři týmy. Bohužel se ani jeden z nich neprokousal dál než do osmifinále.

Mladší žáci si v základní skupině připsali dvě remízy, výhru a prohru. Do play-off tedy šli z druhého místa ve skupině. V osmifinále smolně nestačili na pražské Bohemians a turnaj pro ně skončil.

Německo na turnaji zastupoval tým SC DHfK Leipzig Floorball, který hrál v kategorii elévů. Do západočeské metropole se sjelo přes 50 hráčů a fanoušků z Lipska.

Nejstarší zástupci gorilí smečky na Turnaji Gorila byli starší žáci. V této kategorii nastoupily Gorily se dvěma týmy. Černý tým v základní skupině jednou prohrál a dvakrát vyhrál, do play-off díky tomu šel z druhého místa. V osmifinále strži černí porazili Benešov, ve čtvrtfinále si poradili s Prague Tigers, ale v semifinále nestačili na pozdějšího vítěze Tatran Střešovice. Jejich cesta turnajem tedy skončila těsně před branami vytouženého finále.

Druhý tým starších žáků, složený z velké části z mladších žáků, si připsal pouze jednu výhru ve skupině o umístění. Hráči ale nabrali mnoho zkušeností a ví, na čem pracovat.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na pořádání Turnaje Gorila a těšíme se na novou sezónu, která začíná již příští víkend.


Sdílet