Sýkora táhl Plzeň za postupem. Krásné období, Plzeň mi dala maximum, teď chci dát i já jí, říká záložník - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Sýkora táhl Plzeň za postupem. Krásné období, Plzeň mi dala maximum, teď chci dát i já jí, říká záložník

Marie Osvaldová27. 7. 2022


Bylo ho plné hřiště a hráči Helsinek skoro ani nevěděli, kam dřív skočit. Záložník Jan Sýkora korunoval svůj výborný výkon dvěma góly a i díky jeho přispění Viktoria dokráčela k pohodlné výhře 5:0, který zároveň znamenal postup do třetího předkola Ligy mistrů.

Byl to z vašeho pohledu ideální zápas?
Od prvního dotyku s míčem jsem cítil, že to půjde. Ale pozor: bez ostatních kluků, kteří mi pomohli, by to takhle nevyšlo. Dva góly? Ani jsem neměl čas nad těmi střelami nějak přemýšlet, možná proto to takhle dopadlo. Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct. Nebral bych to tak, že můj výkon byl nějak nadprůměrný, dobře zahráli všichni.

Asi hodně pomohlo, že jste přestáli obrovskou šanci soupeře hned v 5. minutě..
Je jasné, že kdybychom dostali ze začátku gól, zápas by vypadal jinak. Po minulé sezoně jsme mentálně silní, takže myslím, že by nás nepoložil ani ten případný gól. Díky tomu, že jsme naopak dali rychlou branku my, uklidnili jsme se a převzali kontrolu nad hrou.

Ve třetím předkole vás čeká moldavský Šeriff Tiraspol, který v minulé sezoně dokázal vyhrát v aréně Realu Madrid..
Určitě si na to vzpomenu, ale poprvé s Tiraspolem hrajeme až za týden. Mezitím nás ještě čeká první ligový zápas, takže naše myšlenky budou od středy směřovat k Teplicím. Až tam skončíme, začneme se soustředit na Tiraspol.

Stejně jako proti Helsinkám začnete venku. Vidíte v tom výhodu?
Je dobře, že znovu začínáme venku. Potvrdilo se nám to i proti Helsinkám. Doma jsme před vlastními fanoušky silní, teď přišel plný stadion. Nesmí nás to ale ukolébat, musíme to chtít zvládnout i v Moldavsku.

Ulevilo se vám, že už teď máte jistý podzim v pohárech?
Spadlo to z nás. Nejen pro Plzeň, ale i pro celý český fotbal je dobře, že bude mít v Evropě na podzim minimálně jeden tým. Ovšem vyhráli jsme teprve první dvojzápas, určitě tím nekončíme. Chceme mít před podzimem co nejlepší výchozí pozici.

Je to vaše nejkrásnější etapa kariéry?
Máte pravdu, je to krásné období. Je to tím, že jsem se vrátil domů, cítím se tady fantasticky. Klub je v mém srdci odmala a kabina je skvělá. V Plzni to bylo vždycky založené na tom, že je to menší město, které musí táhnout za jeden provaz. Fanoušci i klub. Je vidět, že nám to dohromady funguje, a pak se to přenáší na hřiště. Jsem šťastný, že tu můžu být a hrát.

Býval jste docela světoběžník a prošel hodně adres. Máte pocit, že jste se po návratu do Plzně usadil?
No, světoběžník..jak říkám, jsem rád, že jsem tady. Myslím, že je na mojí hře vidět, že chci dát Plzni maximum. Ona mi dala maximum, když jsem vyrůstal, takže ten vztah tam je. I díky tomu můžu hrát na nějaké úrovni a vydat ze sebe to nejlepší, protože se tady cítím dobře.


Sdílet