Světlušky odstartovaly Noční běhy | Sportovní Plzeň

 

 

Světlušky odstartovaly Noční běhy

Plzeň28. 3. 2022Po dvouleté pauze odstartovala Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, další ročník Nočních běhů s příchodem jara. Jako první odstartovalo z plzeňského areálu DEPO2015 celkem 305 běžců, kteří na pomoc nevidomým a slabozrakým vyběhali 127 180 korun. Nyní se Světlušky chystají na běh do Ostravy (7. 4.), Prahy (21. 4.), Brna (28. 4.), Olomouce (5. 5.) a celou štafetu dotáhne do cílové rovinky Jihlava (11. 5.). Běh v Plzni byl podpořen záštitou 1. náměstka primátora Mgr. Romana Zarzyckého.

Díky možnosti výběru z delšího a kratšího okruhu si běh mohli vychutnat jak zapálení sportovci, tak i ostatní nadšenci všech věkových i výkonnostních kategorií, kteří chtěli podpořit dobrou věc. Plzenští běžci, které celým večerem provedl moderátor Českého rozhlasu Stanislav Jurík, si kromě samotného sportovního zážitku užili dále také vystoupení DJ Garlica a doprovodné vystoupení sportovního týmu JUMP IT. Vystoupení „skákacích“ týmů doprovází letos Světlušku ve všech městech, a podporuje tak heslo letošních běhů „Skoč na Noční běh pro Světlušku“.

Výtěžek ze všech běhů poputuje do sbírky Světluška a pomůže těžce zrakově postiženým dětem i dospělým po celém Česku žít plnohodnotný.

Více informací najdete na webu Světlušky a facebookových stránkách.


Sdílet