Špičák bude hostit finálový závod Enduro série - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Špičák bude hostit finálový závod Enduro série

Od osm - 9. 9. 2020


ilustrační

Sportovní areál Špičák přivítá tuto neděli 13. září finálový závod České Enduro Série - Enduro Race Špičák. V mužských kategoriích včetně té elitní je už nyní přihlášeno 129 cyklistů. Špičácký závod letos spolu s Klínovcem patří mezi jediné dva podniky v ČR, kde si mohou jezdci vyjet body a nominaci do světové Enduro World Series. Na startu tak opět bude i řada zahraničních účastníků především z Německa, Slovenska, Rakouska, Švýcarska nebo Polska.     


První kategorie z celkových 12 odstartují z prostoru před nástupem na lanovku v 9 hodin ráno. Vyjíždět se bude ve skupinách po deseti závodnících v pětiminutových intervalech. Předpokládaný konec je okolo 16 hodiny, kdy budou vyhlášeny výsledky.


Mezi účastníky nechybí tradiční jména spojené s cyklistickým endurem v ČR – Přemek Tejchman (druhý v průběžném absolutním pořadí české série), Milan Myšík (zatím třetí), Michal Priokop (vítěz SP ve fourcrossu, zatím 12.). Ale figurují v ní i známí sjezdaři, kteří se na Špičáku účastní mezinárodních downhillových klání – Matěj Charvát (průběžně pátý) nebo matadoři bratři Hynčicové. Průběžné pořadí po pěti odjetých závodech České enduro série pak suverénně vede letošní mistr republiky v downhillu Stanislav Sehnal.


„U nás v areálu se pojedou z celkových pěti dvě erzety (pozn.: rychlostní zkoušky) a jezdci využijí při přejezdu i lanovku na vrchol Špičáku. Pak se podívají ještě na další blízké vrcholy v okolí – Pancíř a Belveder, ale nejde o žádné extrémní výšlapy, jede se po lesních pěšinách a cestách,“ říká k profilu letošní trati Jan Kasík se spolupořádajícího Ski&Bike Špičák.


Trať špičáckého endura měří i s přejezdy zhruba 30 kilometrů. Samotné rychlostní zkoušky z toho tvoří cca třetinu. Z již zmíněného počtu 12 kategoriích (čtyři hlavní/Race mužské a dvě ženské) jsou ještě čtyři hobby a dvě dětské (6-10 let/Grom,a 11 – 14 let/ Rookie. Nejmenší děti mohou jet v doprovodu.


Lanovka na vrchol Špičáku i bikepark jsou o víkendu v provozu pro všechny ostatní návštěvníky areálu – pěší, nezávodící cyklisty a bikery. Cyklistické enduro je tradičně posledním sportovním podnikem letní sezony ve Ski&Bike Špičák, které je letos hlavně díky dvěma prázdninovým měsícům zatím velmi úspěšná.


Velkou radost provozovatelům udělal především nárůst počtu českých návštěvníků - jak bikerů, tak turistů. V červenci zažili vůbec nejlepší měsíc letní sezony během 15 let, co je areál mimo zimu v provozu. Tržby zde stouply zhruba o polovinu. „ I v srpnu u nás byla návštěvnost v meziročním srovnání těchto měsíců zhruba o 20 procent vyšší než v předchozích letech. Lidí sice přijelo o trochu méně (cca o 10 %) než v červenci, ale oba letošní prázdninové měsíce jsou pro nás samozřejmě v návštěvnosti nadprůměrné,“ uvedl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.


Každodenní letní provoz skončí ve Ski&Bike Špičák v úterý 15. září. Areál včetně lanovky na vrchol Špičáku je pak kvůli ochraně zdejší přírody otevřen jen o víkendech a státních svátcích až do soboty 31. října.


Sdílet