Sparto, těš se. Fotbalisté v generálce na restart ligy jasně vyhráli | Sportovní Plzeň

Sparto, těš se. Fotbalisté v generálce na restart ligy jasně vyhráli

osm20. 5. 2020

Třetí a zároveň poslední přípravný duel před ostrým restartem FORTUNA:LIGY zvládli Západočeši s velkým přehledem. Na hřišti Dynama České Budějovice dominovali a zvítězili jasně 4:1. Přesně za týden čeká Viktorii očekávaný duel na Spartě.

První poločas se odehrál ve vysokém tempu a navíc přinesl hned tři góly. Domácí se dostali do vedení v 11. minutě, to když se nadvakrát prosadil Karol Mészáros. Plzeňané ale poté během tří minut skóre otočili. Nejprve centr Radima Řezníka uklidil hlavou do brány Jean-David Beauguel, vedení na stranu Viktorie následně převrátil Jan Kovařík.

Červenomodří pokračovali ve výborném výkonu také ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Pěknou branku si připsal střídající Jan Kopic, jenž napálil odražený míč z voleje přesně k tyči. Trenér Adrian Guľa v 65. minutě vystřídal hned několik hráčů, ale například Pavel Bucha ještě na hřišti zůstal – a vyplatilo se, protože přidal čtvrtou plzeňskou branku. Viktoriáni si tak v posledním přípravném zápase před restartem ligy zastříleli, českobudějovické Dynamo porazili vysoko 4:1. Vyslali tak na Letnou týden před žhavým duelem jasný vzkaz - jsme připraveni.