Sparta zralá na ručník. Plzeň jasně ovládla šlágr kola | Sportovní Plzeň

Sparta zralá na ručník. Plzeň jasně ovládla šlágr kola

osm15. 5. 2019

Fotbalisté Viktorie Plzeň naprosto ovládli šlágr třetího kola nadstavby, když na domácím hřišti přehráli v souboji druhého se třetím týmem rezignovanou Spartu 4:0. Dvě branky vstřelil Jan Kovařík, po jedné přidali Tomáš Hořava a Jan Kopic. Viktoriáni tak ještě udrželi teoretickou naději na titul.

Úvod zápasu byl z obou stran poměrně vyrovnaný, první velkou šanci měli v 10. minutě domácí, když se po hezkém centru Kovaříka zjevil sám před Hečou Kayamba. Brankář Sparty ale svůj tým podržel. Postupem času začala Viktoria držet stále častěji míč na svých kopačkách a ve 23. minutě přišla odměna. Po rohovém kopu dostal míč do sítě nadvakrát Tomáš Hořava. Sparta působila až neuvěřitelně laxním dojmem a ve 43. minutě byla znovu potrestána. Na Kopicův centr Heča nezareagoval a Jan Kovařík neměl se zakončením problém.

Hostující ofenziva zahrozila poprvé až v 50. minutě. Karlssonovu ránu ale Hruška vyrazil na roh. Pak už ale zase otěže zápasu převzali Západočeši. Nejprve ještě Heča zachránil Spartu, když vyrazil gólovou hlavičku Hořavy, o chvíli později ale neodhadl gólman Sparty situaci, vyběhl proti Kovaříkovi a plzeňský záložník z dálky trefil přesně. Ještě ani nedozněly oslavné chorály a Plzeň skórovala počtvrté. Beauguel přihrál Janu Kopicovi, a ten se nemýlil. V 73. minutě měl stejný hráč na noze už pátou branku, Heča ale tentokrát vytáhl skvělý zákrok. I přes další plzeňské šance Sparta nakonec uhájila alespoň stav 0:4. Západočeši tak ještě udrželi teoretickou naději na obhajobu titulu.