Soupeři, ale tak trochu doma. Dva Slováci se vrátili zpět do Plzně

Marie Osvaldová18. 11. 2020


Patrik Hrošovský a Michal Ďuriš zpět v Plzni. Foto: Slovenský fotbalový svaz

Zažili v Plzni nejkrásnější chvíle fotbalového života. Michal Ďuriš a Patrik Hrošovský, dva muži, kteří si s Viktorií zahráli Ligu mistrů, získali několik ligových titulů, ale ve středu večer budou v DOOSAN Aréně jako hosté v dresu slovenské reprezentace. Závěrečný duel Ligy národů má svůj výkop ve 20:45.


"Pro mě to bude příjemný pocit, stále v Plzni se ženou žijeme, když nejsme v zahraničí. Bude to pro mě speciální, že si zahraju na místě, kde jsem strávil takovou dlouhou dobu," prohlásil pro slovenský fotbalový svaz Hrošovský, aktuálně hráč belgického Genku a držitel tří ligových titulů v dresu Viktorie. Dnes osmadvacetiletý hráč po dlouhých letech opustil Plzeň na začátku loňské sezóny.


Jeho parťák Michal Ďuriš získal s Viktorií také tři mistrovské tituly, dvakrát si zahrál Ligu mistrů. Západočeský klub opustil v zimě 2017. „Je super, že se proti Čechům hraje v Plzni, kde jsem prožil spoustu fantastických sezon. Moc se těším. Jen mě mrzí, že na stadion nemůžou přijít diváci, návrat bych si užil určitě víc," prohlásil. Sám přiznával, že v momentě kdy vstoupí na dobře známý trávník, vybaví se mu vzpomínky na velké zápasy. "Mám v Plzni strašně moc kamarádů," dodal.


Sdílet